Urlop w Supetarze polecamy każdemu, bowiem wszyscy znajda tu cos dla siebie. Niezależnie więc, czy jesteście miłośnikami plażowania, czy wolicie zwiedzanie lub nade wszystko cenicie sobie aktywne uprawianie turystyki poza ośrodkami miejskimi – wybór kwatery z oferty „Chorwacja noclegi” w Supetarze będzie świetnym pomysłem na niezapomniane wakacje. Dlatego też, jeśli macie w planach różne formy spędzania casu, koniecznie wybierzcie się do tego uroczego miasta na wyspie Brac. Dodatkowo, warto wspomnieć, o atrakcjach w okolicy Supetaru – na wypadek dłuższego pobytu lub miłośników odkrywania ciekawych miejsc. Kilka takich miejsc, wskazujemy Wam poniżej, mając nadzieję, że urozmaicą one Wasz urlop. Zapraszamy!

  Supetar

Wyspa Brac

Odwiedzanie ciekawych miejsc, najlepiej rozpocząć od samej wyspy, na której miejscowość Supetar jest zlokalizowana. Wyspa Brac (przy okazji, możecie sprawdzić naszą pełną ofertę  katalogu „Wyspa Brac noclegi”) to niezwykłe miejsce, które można przemierzać autem, rowerem, a nawet pieszo. Podczas wycieczek, czekaj na Was góry, zniesienia, gęste lasy, Park Przyrody Sutivan oraz najsłynniejsza plaża w kraju, czyli Zlatini Rat. Z kolei w miasteczkach i wioskach wyspy, znajdziecie mnóstwo ciekawych zabytków i atrakcji, jak chociażby Smoczą Jamę, klasztor dominikanów w Bol, Muzeum Wyspy Brac w Skrip, skansen w Dol, fantastyczne formacje skalne oraz wiele innych skarbów. Zapewniamy Was, że wybierając kwaterę z katalogu „Supetar noclegi”, podczas Waszych wakacji nie będzie Wam grozić nuda!

  Wyspa Brac

Wyspa Hvar

Wyspa Hvar położona jest na południe od wyspy Brac, a dostać się na nią można, korzystając z oferty prywatnych przewoźników. Hvar jest sporą wyspą i uznawaną za jedną z najpiękniejszych w Europie, dlatego tym bardziej warto uwzględnić ją w swoich planach na wakacje w Chorwacji. Znajdują się na niej, pełne zabytków, stare miasta i wioski, takie jak: Jelsa, Hvar, Stari Grad, Milna czy Ivan Dolac. Możecie być pewni, że wizytując je, zapewnicie sobie nie tylko możliwość poznania niezwykłych historii, ale i nacieszycie oczy piękną architekturą oraz widokami. Warto tu dodać, że wyspa Hvar słynie z lawendowych pól, winnic oraz gajów oliwnych. Wizyta w tym miejscu, z pewnością, będzie niezapomnianą przygodą.

  Wyspa Hvar

Split

Split to największy port w kraju i znajduje się w kontynentalnej części kraju. Oznacza to przeprawę promową, ale, że startuje ona właśnie z Supetaru, to podróż nie będzie zbyt długa. Split to miasto warte odwiedzenia i to przynajmniej raz, na cały dzień. Znajduje się tu bowiem mnóstwo zabytków i atrakcji, które powstały w różnych epokach, w tym w odleglej starożytności. Oprócz tego, do spaceru zachęca długa promenada, port morski oraz kompleks parkowy na wzgórzu Marjan. Na koniec, warto sprawdzić wakacyjny katalog „Split noclegi”, w którym czekają na Was luksusowe domy i apartamenty w atrakcyjnych cenach.

  Split

Omiś

Kierując się na południe od Splitu, traficie do miasteczka Omiś, które znajduje się w malowniczym i zapierającym dech w piersiach miejscu. Ta miejscowość położona jest u ujścia rzeki Cetiny do Adriatyku, a ujście to stanowią potężne skały kanionu. Dzięki nim, można podziwiać tu fantastyczne widoki, i to zarówno z dna kanionu, jak i jego szczytów. Warto dodać, że na stromych górach znajdują się zabytkowe fortece, które kiedyś strzegły miasta. Poza tym, w samym Omiś znajdziecie mnóstwo zabytków, oferty wypraw w góry i na spływ rzeką Cetiną, a także nasze kwatery wakacyjne, o których więcej dowiecie się w katalogu „Omiś noclegi”.

  Omis

Makarska

Makarska to jeden z najchętniej odwiedzanych kurortów nadmorskich w Chorwacji. Dostać się do niego z Supetaru, możecie na dwa sposoby: kierując się autem na południe od Omiś lub korzystając z przeprawy promowej z portu Sumartin na wyspie Brac. Niezależnie jednak, jak tu dotrzecie, możecie być pewni, że czeka tu na Was mnóstwo atrakcji. Począwszy od długich plaż, zabytków, skończywszy na klubach nocnych i dyskotekach na plaży, na których impreza trwa do wschodu Słońca. Z Makarskiej można również wybrać się do rezerwatu masywu Biokovo, gdzie, oprócz widoków, można podziwiać górską florę i faunę. Na koniec, warto sprawdzić nasze domki i apartamenty z oferty „Makarska noclegi” na wypadek, gdybyście zechcieli wrócić tu na dłużej.

Makarska

Jak sami widzicie, w okolicy miejscowości Supetar nie brak atrakcji i ciekawych miejsc. Dlatego też, nie pozostaje Wam już nic innego, niż wybrać obiekt wakacyjny z katalogu „domy i apartamenty Chorwacja” w tym mieście i zacząć szukać toreb oraz walizek do pakowania na wymarzoną przygodę!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy