Atrakcje w okolicy Slivna

Wakacje w Slivnie

Slivno to miejsce niemalże idealne na wakacje. Ta rozległa gmina położona w południowej części Chorwacji (przy okazji, zapraszamy do naszego katalogu „domy i apartamenty Chorwacja”, który obejmuje cały kraj), obejmuje zarówno długi pas wybrzeża Adriatyku, jak i pagórkowate oraz górzyste tereny. Można powiedzieć, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, a na pewno to, że wypocznie w spokojniejszej części chorwackiego wybrzeża, w otoczeniu wielu naturalnych krajobrazów.

To, rzecz jasna, nie koniec zalet pobytu w gminie Slivno. Czekaja tu na Was, małe wioski, ciekawe miasteczka oraz nadmorskie kurorty, w których rozrywki i atrakcji nie zabraknie. Jednak, gdyby wszystkie te możliwości były niewystraczające na Wasze wymarzone wakacje w Chorwacji, możecie również wsiąść w auto lub miejscowy środek transportu i wybrać się na wycieczkę po dalszej okolicy. W tym przypadku, zyskacie możliwość poznania największych atrakcji w regionie Dalmacji i właśnie kilka takich miejsc, poniżej Wam przedstawiamy. Sprawdźcie więc, jakie to niespodzianki na Was czekają, a następnie rezerwujcie nasze domy i apartamenty wakacyjne w Slivnie. Zapraszamy!

  Slivno

Dubrownik

Pierwszą propozycją jest wycieczka do słynnego Dubrownika, który oddalony jest o około 90 kilometrów. Odległość dość spora, ale jak najbardziej warta zachodu, zwłaszcza, ze już sama trasa wiedzie przez strome, nadmorskie zbocza – niezapomniane wrażenia gwarantowane. Z kolei sam Dubrownik, to jedno z najbardziej znanych miast w Europie. Głównie za sprawą niesamowitego Starego Miasta i jego grubych murów miejskich. Jednak i poza tym obszarem, Dubrownik naprawdę ma się czym pochwalić, dlatego też, przed wyprawą do tego miasta, zaopatrzcie się w przewodnik turystyczny, aby niczego nie pominąć. Przy okazji, możecie też zerknąć do naszego wakacyjnego katalogu „Dubrownik noclegi”, w którym oferujemy komfortowe i wyposażone domy oraz apartamenty.

  Dubrownik

Makarska

Nieco bliżej, bo ok. 70 km na północ od gminy Slivno, znajduje się najsłynniejszy kurort wakacyjny w Chorwacji, czyli Makarska. To bardzo popularne miejsce, nie tylko z powodu najwyższych temperatur w kraju, ale i z ogromu atrakcji oraz rozrywek jakie, oferuje turystom przybywającym tu z całej Europy. Kluby nocne, zabytki, restauracje, kawiarnie, plażowe dyskoteki, promenada – to tylko część propozycji, jakie ma Wam do zaoferowania ten słoneczny kurort. Makarska to również punkt startowy do wycieczek na skalisty masyw Biokovo, z którego rozpościerają się fantastyczne widoki na całą riwierę. Dodatkowo, pragniemy poinformować, że i tutaj oferujemy domy i apartamenty wakacyjne – znajdziecie je w katalogu „Makarska noclegi”. Zapraszamy!

  Makarska

Orebic

Tym razem proponujemy Wam wyprawę na półwysep Peljesac, do kurortu Orebic. Wyprawa do tej miejscowości, będzie łączyć się z rejsem morskim, także znów okazja do miłych przeżyć i podziwiania pięknych widoków. W Orebic z kolei, czekają na Was ciekawe historycznie budynki oraz bogate w eksponaty Muzeum Morskie. Orebic znane jest również z tego, że w jego zatoce panują idealne warunki do uprawiania takich sportów wodnych jak żeglarstwo, windsurfing, nurkowanie czy narciarstwo wodne. W Orebic produkuje się również pyszne wino, a z portu można wybrać się na wyspę Korculę, która również ma sporo do zaoferowania. Tymczasem Wy, możecie także skorzystać z naszej oferty wakacyjnej – więcej szczegółów znajdziecie w katalogu „Orebic noclegi”.

  Orebic

Więcej propozycji na wycieczki

Wybierając się na wakacje do Slivna, zyskacie naprawdę spory wachlarz możliwości. Wymienione wyżej pozycje to bowiem tylko część atrakcji, jakie na Was czekają. Możecie np. wybrać się do Bośni i Hercegowiny, która nie została jeszcze do końca wpisana do masowego ruchu turystycznego, a więc zwiedzić ciekawe miejsca bez tłumów. Poza tym, w okolicy znajdują się również parki przyrodnicze, w których odpoczniecie na łonie natury. Dlatego też, jeśli wybieracie kwaterę wakacyjną z katalogu „Chorwacja noclegi”, sprawdźcie co ciekawego możecie odwiedzić podczas swojego niezapomnianego urlopu. Jeszcze raz – zapraszamy!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy