Atrakcje w okolicy Polaca

Wakacje w Polaca

Decydując się na wakacyjny relaks w miejscowości Polaca, wybraliście miejsce, które słynie ze spokojnej i naturalnej atmosfery. To miasteczko, położone jest w głębi centralnej Chorwacji (przy okazji zapraszamy Was do zapoznania się z pełną ofertą, którą znajdziecie w wakacyjnym katalogu „Chorwacja noclegi”) i oferuje przyjemnie spędzone chwile podczas długo wyczekiwanego urlopu. Na pewno, atutem Polaca jest fakt, że ruch turystyczny jest tu odczuwalnie mniejszy niż np. 20 kilometrów dalej, dzięki czemu odpoczniecie w zacisznych warunkach. Tenże odpoczynek z kolei, może być chwilą wytchnienia pomiędzy wycieczkami po okolicy, ponieważ z Polaca można szybko dotrzeć do bardzo interesujących miejsc, które zapewnią Wam mnóstwo wrażeń. Kilka takich miejsc chcielibyśmy Wam zaprezentować, dlatego zachęcamy do lektury.

  Polaca

Biograd na Moru

Wakacje w Chorwacji nie mogą odbyć się bez kąpieli w błękitnych wodach Adriatyku, dlatego też, koniecznie, zawitajcie do kurortu Biograd na Moru, który znajduje się najbliżej miejscowości Polaca. To jednak nie koniec atrakcji, jakie czekają Was na miejscu. Biograd na Moru bowiem oferuje długą promenadę pełną sklepów, knajpek i restauracji, nowoczesny port jachtowy, muzeum etymologiczne oraz sporo zabytkowych budowli w głębi miasta. Można więc tu połączyć zabawę nad wodą z poznawaniem historii i atrakcji Dalmacji. Z Biogradu można także wyruszyć na wycieczkę morską, która dostarczy wam wielu niezapomnianych widoków oraz wrażeń. Polecamy Wam również wizytę w miejscowym Parku Rozrywki – zabawa gwarantowana!

  Biograd na Moru

Pakostane

Pakostane znajduje się zaledwie kilka kilometrów na południe od Biogradu, a więc znów proponujemy miejsce, do którego nie trzeba długo jechać. Kurort ten (zachęcamy Was również do zapoznania się z ofertą domów i apartamentów wakacyjnych z oferty „Pakostane noclegi”) oferuje, podobnie jak Biograd na Moru, piękne plaże oraz sporą dozę atrakcji. Jednak ma również i swoje atuty, a jednym z nich jest Jezioro Vransko. Akwen ten świetnie nadaje się do uprawiania sportów wodnych oraz wędkarstwa, także możecie spróbować swoich sił w aktywnościach na spokojniejszych wodach. Mało tego, jezioro jest parkiem przyrodniczym, bowiem swoje siedliska ma tu mnóstwo gatunków ptaków. Możecie je wytropić spacerując wielokilometrowymi szlakami turystycznymi, które prowadzą przez naturalne krajobrazy.

  Pakostane

Zadar

Zadar położony jest nieco dalej niż dwie, wymienione wyżej miejscowości, jednak 50 kilometrów to też nie jest aż tak spora odległość. Ewentualne trudy podróży wynagrodzi Wam wizyta w tym zachwycającym mieście. Ocena na wyrost? Skądże znowu – Zadar kilkukrotnie był wybierany najpiękniejszym miastem w kraju i w Europie, także na 99% zachwyci również i Was. Miasto oferuje mnóstwo zabytków i atrakcji, dlatego warto wcześniej zaopatrzyć się w przewodnik lub mapę miejscowości – wtedy nic Was nie ominie. Zachęcamy Was również do zapoznania się z ofertą „Zadar noclegi”, w której proponujemy wypoczynek w domach z basenem oraz apartamentach w samym centrum miasta.

  Zadar

Jeszcze więcej polecanych miejsc

Urlop w Polaca to także okazja na poznanie takich lokalizacji jak:

  • Park Narodowy Krka – rezerwat pełen zieleni i błękitu. To właśnie tutaj znajdują się przepiękne wodospady, które zapierają dech w piersiach.

  • Park Narodowy Wysp Kornati – rezerwat utworzony na archipelagu, dostępny jedynie drogą morską.

  • Primosten – ciekawe miejsce dla miłośników wina.

  • Szybenik – zabytkowe miasto ze słynną katedrą św. Jakuba.

Mamy nadzieję, ze choć jedno miejsce uda Wam się odwiedzić podczas urlopu w naszej kwaterze z oferty „domy i apartamenty Chorwacja”. Gorąco zapraszamy do Polaca!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy