Atrakcje w okolicy Mariny

Urlop w kurorcie Marina to długie i przyjemny godziny na żwirowych i kamienistych plażach oblewanych wodami Morza Adriatyckiego. Jeśli więc planujecie wakacje w Chorwacji (przy okazji sprawdźcie nasz słoneczny katalog „Chorwacja noclegi”, w którym czeka Was pełna oferta domów i apartamentów wakacyjnych) na plaży, traficie do idealnego miejsca. Marina polecana jest również amatorom uprawiania aktywności na wodzie, a miejscowe mariny (cóż za zbieżność nazw) ułatwią Wam start ku morskiej przygodzie. Jakby tego było mało, kurort Marina jest bardzo atrakcyjne zlokalizowany, co pozwala również na wycieczki do atrakcyjnych miejsc tej części kraju. Poniżej, znajdziecie kilka takich opcji – mamy nadzieję, że uda Wam się wyłuskać chwilę wolnego czasu i odwiedziny w chociaż jednej z nich. Zapraszamy!

  Marina

Primosten

Pierwsza atrakcja, czeka na Was już 20 kilometrów na północ, można więc wybrać się tam chociażby na popołudnie. Primosten (polecamy Wam również katalog „Primosten noclegi”), bo o nim mowa, to piękny kurort, który słynie z zabytkowej starówki umiejscowionej na cyplu. Cypel tan, dawniej był wyspą, ale aktualnie połączony jest lądowo. Już sam spacer starówką będzie przyjemnym doświadczeniem, podobnie jak wizyt w tutejszych, cennych winnicach. Spacer taki, może, a wręcz powinien, być połączony z degustacją lokalnych win, które są znane na całym świecie. Czeka Was tu więc miła wycieczka połączone z kuchennymi przyjemnościami.

  Primosten

Trogir

Jadąc w kierunku wschodnim, zaledwie po 13 kilometrach (znów więc możliwość spędzenia przyjemnego popołudnia) znajdziecie miasto Trogir. W mieście tym, czeka na Was jedna z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych, średniowiecznych starówek. Stare Miasto jest tak cenne, że jest wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – tym bardziej warto wybrać się do tego miasta na wycieczkę. Poza tym, czeka tu na Was sporo atrakcji, zabytków i muzea z ciekawymi ekspozycjami. Na koniec, sprawdźcie nasze kwatery z katalogu „Trogir noclegi”, w którym proponujemy Wam wypoczynek w komfortowych domach i apartamentach wakacyjnych w bardzo atrakcyjnych cenach i to przez cały rok!

  Trogir

Split

Pora na nieco dłuższą wyprawę, ale dojazd nie powinien zająć Wam więcej niż godzinę. Długość wycieczki jest bardziej spowodowana tym, że miasto Split, to drugie co do wielkości miasto w kraju i zarazem największy port Chorwacji. Co to oznacza? Mnóstwo atrakcji i niesamowitych miejsc, które na długo pozostaną w Waszej pamięci. Już samo Mauzoleum Dioklecjana sprawi, że będziecie oszołomieni jego wyjątkowością, a jest to przecież jedno z wielu takich miejsc w tym mieście. I właśnie dlatego, spacery po mieście sugerujemy Wam z książkowym przewodnikiem lub mapką. Na koniec, sprawdźcie co przygotowaliśmy dla Was w wakacyjnym folderzeSplit noclegi”.

  Split

Jeszcze więcej polecanych miejsc

Wymienione lokacje to najbliższe atrakcje, do których dojazd nie spowoduje większego zmęczenia. Jeśli jednak Waszym przydomkiem jest „obieżyświat”, to Wasze wakacje w Chorwacji będą bardzo wyjątkowe, bowiem możecie wybrać się także do takich miejsc jak:

  • Park Narodowy Krka – ze zjawiskowymi wodospadami i mnóstwem zieleni;

  • Szybenik – zabytkowe miasto ze słynną Katedrą św. Jakuba (wpisaną na listę UNESCO);

  • Omiś – miasteczko położone u ujścia rzeki Cetina – wysokie skały kanionu przypominają wielkie wrota do natury;

  • Zadar – jedno z najpiękniejszych miast w Europie – więcej nie trzeba dodawać.

Na koniec, jeszcze raz zachęcamy Was do wyboru kwatery z oferty „domy i apartamenty Chorwacja” w Marinie. Jak widzieliście powyżej – warto!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy