Atrakcje w okolicy Makarska

Wakacje w Makarska

Wybór kurortu Makarska, jako miejsca wakacyjnego odpoczynku, to strzał w dziesiątkę. To nadmorskie miasto położone jest w południowej części Chorwacji (przy okazji, sprawdźcie nasze propozycje w całościowej ofercie „Chorwacja noclegi”) i proponuje atrakcje dosłownie dla każdego. W Makarska czekają na Was długie i śliczne plaże, kluby nocne, restauracje, zabytkowe miejsca, atrakcje dla małych i dużych, piękna promenada oraz bogate zaplecze usług turystycznych. Jakby tego było mało, można stąd wybrać się w niezapomniany rejs morski oraz wybrać się na wycieczkę w góry, ze szczytów których, można podziwiać fantastyczne panoramy Riwiery Makarska i jej okolicy.

Wymienione wyżej atrakcje, z pewnością, sprawią, że Wasze niezapomniane wakacje będą pełne wrażeń i miłych chwil. Rozumiemy jednak, że część z Was, może w dalszym ciągu szukać nowych bodźców czy emocji. Mamy dla Was dobrą wiadomość! Otóż, położenie kurortu pozwala na szybkie i łatwe dotarcie do innych, nie mniej, atrakcyjnych miejsc Dalmacji. I właśnie kilka takich lokalizacji Wam prezentujemy, aby ułatwić poszukiwania i sprawić, że będziecie mieli mniej rozterek podczas urlopu. Dlatego też, jeśli wybraliście dom lub apartament wakacyjny z katalogu „Makarska noclegi”, sprawdźcie jakie ciekawostki czekają na Was w okolicy. Zapraszamy do lektury.

 Makarska

Tucepi

Tucepi to kurort nadmorski, który praktycznie przylega do Makarska. Dzięki emu, podróż do tej miejscowości, zabierze Wam dosłownie kilka chwil. Tucepi to miejsce oferujące szereg rozrywek oraz zabytkowe miejsca, jednak wszystko to serwowane jest w nieco spokojniejszej atmosferze. Dlatego też, jeśli cenicie sobie spokój i zaciszne miejsca, plaże w Tucepi będą dla Was świetnym rozwiązaniem na relaks oraz kąpiele w Adriatyku. Poza tym, przez całe wakacje, odbywają się tu „Letnie Wieczory”, które są ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi. W Tucepi oferujemy również nasze komfortowe oraz w pełni wyposażone kwatery wakacyjne – więcej szczegółów na ich temat znajdziecie w katalogu „Tucepi noclegi”, do którego lektury gorąco Was zachęcamy.

 Tucepi

Brela

Na drugim krańcu wybrzeża znanego jako „Riwiera Makarska”, znajdziecie kurort Brela. Znany on jest z tego, że oferuje mnóstwo zatok plażowych, które okraszone są pięknymi skałami. Dość powiedzieć, że kilkukrotnie, plaże Breli, były wybierane najpiękniejszymi plażami Europy – to chyba wystarczająca rekomendacja, przemawiająca za wypoczynkiem w tym miejscu. Brela to także świetne miejsce do aktywnego wypoczynku, zarówno w wodzie, jak i na lądzie. To miejsce warte odwiedzenia, a jeżeli zaplanujecie kiedyś tu wrócić na dłuższą chwilę, sprawdźcie nasze domy i apartamenty wakacyjne z katalogu „Brela noclegi”. W nim, szczególnie polecamy Wam domy z widokiem na morze oraz obiekty z prywatnymi basenami.

 Brela

Jeszcze więcej polecanych miejsc

Zdajemy sobie sprawę, że Makarska oferuje taki poziom atrakcji, że trudno z niej wyjeżdżać jeszcze na dodatkowe wycieczki. Gdybyście jednak, w swoich rozkładach dnia, znaleźli luki pozwalające na eksplorację Dalmacji, warto wziąć pod uwagę takie miejsca jak:

  • Omiś – miasto u ujścia Cetiny do morza. Przepiękne miejsce otoczone skalistymi ścianami kanionu.

  • Imotski – miejscowość słynąca z dwóch głębokich jezior utworzonych w lejach krasowych. Poza tym, świetne miejsce na wycieczki na łonie natury.

  • Split – jedno z największych miast w Chorwacji, co można łatwo zrozumieć jako miejsce pełne atrakcji i zabytków.

Czym prędzej więc sprawdźcie nasze propozycje zakwaterowania z oferty „domy i apartamenty Chorwacja” w kurorcie Makarska i w drogę! Jeszcze raz – zapraszamy!

Zobacz nasze domy wakacyjne w 19 krajach