Atrakcje w okolicy Lumbardy

Lumbarda to popularna miejscowość wypoczynkowa, która umiejscowiona jest na wschodnim krańcu wyspy Korcula, w południowej części Chorwacji (więcej kwater w tym śródziemnomorskim kraju znajdziecie w katalogu „domy i apartamenty Chorwacja"). Lumbarda to idealne miejsce na wypoczynek i godziny relaksu na plaży. Znajdziecie tu zarówno wyposażone plaże miejskie, jak i zaciszne kąpieliska ze spokojniejszą atmosferą i możliwością bezpiecznej zabawy w wodzie. Lumbarda jest także ciekawym miejscem na odpoczynek w połączeniu z odkrywaniem pięknych miejsc południowej Dalmacji. I wlanie takie lokalizacje Wam prezentujemy, aby ostatecznie utwierdzić Was w wyborze kurortu Lumbarda na swoje następne, niezapomniane wakacje. Zapraszamy zatem do lektury i naszych obiektów wakacyjnych.

  Lumbarda

Korcula

Pierwszy cel położony jest bardzo blisko, bowiem oddalony jest o niecałe 6 kilometrów. Mowa tu o porcie Korcula, który jest także stolicą wyspy. W Korculi czeka Was sporo do zobaczenia, jak np. piękna starówka, mury obronne z basztami Katedrę św. Marka, czy dom, w którym, prawdopodobnie, urodził się słynny podróżnik Marco Polo. Korcula to także baza sportów wodnych, mnóstwo ciekawych sklepów i punktów gastronomicznych, oferujących lokalne przysmaki oraz port, z którego można dostać się na inne wyspy oraz część kontynentalną. Na koniec, sprawdźcie naszą ofertę „Korcula noclegi”, w której proponujemy Wam atrakcyjne kwatery na wakacje.

  Korcula

Orebic

Orebic to miejscowość w kontynentalnej części kraju, ale dotarcie do niej zabiera bardzo mało czasu, wystarczy poświęcić ok. 20 minut na przeprawę promową z portu w Korculi. Orebic zachwyci Was swoim położeniem u podnóża góry św. Eliasza, a z jego szczytu czekają na was kolejne piękne panoramy. Poza tym, znajdziecie tu mnóstwo interesujących zabytków oraz miejsc, urodzajne winnice oraz możliwość uprawiania sportów wodnych, dzięki bardzo korzystnym warunkom wiatrowym. Z Orebic można wybrać się na niezapomniane wycieczki piesze, podczas których, można np. nazbierać ziół, które nadadzą nowy smak potrawom. Przy okazji, sprawdźcie katalog „Orebic noclegi” z naszymi domami i apartamentami wakacyjnymi w atrakcyjnych cenach.

  Orebic

Dubrownik

Wyprawa do Dubrownika zabiera nieco czasu, ale warto poświęcić dzień na niezapomnianą wycieczkę do tego słynnego miasta. Już samo dotarcie tu dostarczy Wam niezwykłych wrażeń, bowiem część trasy prowadzi przez strome, klifowe wybrzeże, a przecież na miejscu jest jeszcze piękniej. Dubrownik bowiem, to bardzo stare miasto, które przez lata inspirowało poetów i pisarzy, a dziś filmowców. Bądźcie więc przygotowani na widoki, które na długo pozostaną w Waszej pamięci. Oprócz nich, czeka tu prawdziwe zatrzęsienie zabytków i atrakcji – lepiej mieć ze sobą przewodnik lub przynajmniej mapę miasta, aby nic nie stracić. Zachęcamy Was również do przeglądnięcia naszego katalogu „Dubrownik noclegi” – może następny, przyjemny urlop, spędzicie właśnie tu?

  Dubrownik

Makarska

Kolejne ciekawe miejsce, do którego podróż zabiera sporo czasu, lecz znów jest to warte poświęcenia. Zwłaszcza, że część trasy stanowić będzie niezapomniany rejs z Trpanj do Ploce. Makarska to jeden z najpopularniejszych kurortów, nie tylko w Chorwacji, ale i w całej południowej Europie. Oznacza to dla Was, że czeka tu na Was mnóstwo atrakcji i przyjemnych chwil. Jedną z atrakcji jest Park Przyrody Biokovo, który, oprócz naturalnych walorów, oferuje piękne widoki na całe wybrzeże. Koniecznie też sprawdźcie tutejsze kluby nocne na plaży – dobra zabawa gwarantowana. Sprawdźcie też ofertę „Makarska noclegi”, w której znajdziecie m.in. domy z basenem.

  Makarska

Jak widać, ciekawych miejsc w, bliższej i dalszej, okolicy kurortu Lumbarda nie brakuje. Wiedzcie jednak, że takich miejsc jest znacznie więcej i może się okazać, iż sama wyspa Korcula będzie Was przez cały pobyt zachwycać swoimi walorami. Dlatego, już dziś, zarezerwujcie dom lub apartament wakacyjny  z katalogu „Chorwacja noclegi” i zacznijcie planować dni pełne niezapomnianych wrażeń!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy