Atrakcje w okolicy Lokvicici

Wakacje w Lokvicici

Lokvicici to idealne miejsce dla osób, które wymarzyły sobie urlop w lokalizacji znajdującej się w pewnej odległości od hałasu i tłumów turystów. Miejscowość znajduje się w wewnętrznej części Chorwacji (zainteresowanym, proponujemy pełną ofertę w tym kraju – wystarczy przejść do katalogu „Chorwacja noclegi”), w otoczeniu lasów i pól uprawnych. Lokvicici to również miasteczko, które sprawdza się jako punkt startowy (i końcowy) do zwiedzania Dalmacji. W ciągu dnia możecie przeżywać niezapomniane przygody w kurortach lub typowych turystycznych atrakcjach, a wieczorami wypoczywać na tarasie domu wakacyjnego, który gwarantuje ciszę i pełną prywatność. Jeśli taka koncepcja urlopu Wam odpowiada, poniżej przygotowaliśmy listę wartych odwiedzenia miejsc. Są to tylko sugestie, o wyborze zdecydujecie Wy. Rezerwujcie więc domy wakacyjne w Lokvicici na udany urlop!

  Lokvicici

Wypoczynek w Baska Voda

Baska Voda jest nadmorskim kurortem, który położony jest najbliżej Lokvicici – w odległości ok. 28 kilometrów. Jest to świetne miejsce na plażowy relaks i kąpiele w błękitnych wodach Adriatyku, dlatego też warto tu się udać choć raz podczas urlopu. Kurort oferuje również mnóstwo turystycznych atrakcji, bogaty katalog barów i restauracji, a także ciekawe zabytki, jak np. Kościół świętego Roka. Polecamy Wam również wizytę w Muzeum Geograficznym oraz Muzeum Malakologicznym, w którym podziwiać można muszle z całego globu. W Baska Voda oferujemy również domy i apartamenty wakacyjne, które obejrzeć możecie w katalogu „Baska Voda noclegi”.

  Baska Voda

Zwiedzanie zabytkowego Splitu

Split to jedno z najlepszych miejsc do zwiedzania. Położone jest ono ok. 72 kilometrów od Lokvicici, ale mnogość zabytków oraz atrakcji, w pełni wynagradza trudy podroży. W Splicie czekają na Was, m.in. wielki port (w którym podziwiać można statki pasażerskie i towarowe), Mauzoleum i Pałac Dioklecjana, mnóstwo budowli z czasów panowania Rzymian, pełna sklepów i restauracji promenada, a także plaże, parki i atrakcje dla najmłodszych. Aby w pełni odkryć skarby Splitu, polecamy zaopatrzyć się w lokalny przewodnik – dzięki temu, nic nie umknie Waszej uwadze. W Splicie również oferujemy kwatery z oferty „apartamenty Chorwacja” na, popularne coraz częściej, wakacje w mieście.

 Split

Relaks w Makarska

Jeśli chcecie zaznać pełnego, kurortowego życia lub przetańczyć całą noc, koniecznie wybierzcie się do miasta Makarska. Znajduje się ono kilka kilometrów na południe od Baska Voda, także nie jest to wyprawa, która zajmie wam mnóstwo czasu. Makarska jest największym kurortem turystycznym, a ilość atrakcji, klubów nocnych i punktów gastronomicznych, w pełni oddaje charakter tego miejsca. Już sam wypoczynek na plaży da Wam mnóstwo przyjemności, a jakby tego było mało, możecie z niej podziwiać piękny, skalisty masyw Biokovo. Kto wie, może miejscowość spodoba się Wam tak bardzo, że w następnym roku skorzystacie z oferty „Makarska noclegi”, która jest również dostępna w NOVASOL.

 Makarska

Dodatkowe miejsca na niezapomniany urlop

Trzy powyższe propozycje, to, rzecz jasna, nie wszystkie atrakcje Dalmacji. Wybierając się na wakacje w Lokvicici, macie szanse poznać również takie miejsca jak:

  • Park Przyrody Biokovo;

  • Imotski – miasto słynące z pięknych jezior krasowych;

  • Omis – miejscowość, w której połączycie zwiedzanie ze wspinaczką górską;

  • Kanion rzeki Cetiny – można go pokonać pieszo lub kajakiem;

  • Brela – kurort z pięknymi plażami oraz naturalnymi krajobrazami (przy okazji, sprawdźcie katalog „Brela noclegi”);

  • Trogir – fascynujące miasto, którego starówka jest jednym z najcenniejszych historycznie miejsc w kraju.

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy