Atrakcje w okolicy Lisane Ostrovicke

Wakacje w Lisane Ostrovicke

Lisane Ostrovicke to jedno z najlepszych miejsc na wypoczynek dla osób, które chcą odpocząć w, spokojnej i wolnej od tłumów turystów, lokalizacji z gwarancją słonecznej pogody. Miejscowość ta, położona jest w głębi lądu środkowej Chorwacji (szukającym większego zakresu obiektów w tym kraju, polecamy katalog „Chorwacja noclegi”) i gwarantuje urlop podczas którego, będziecie mogli wyciszyć się oraz nabrać sił na powrót do codzienności. Urlop w Lisane Ostrovicke polecany jest również miłośnikom aktywnego wypoczynku oraz amatorom chodzenia po górach i wzgórzach. Kwatera wakacyjna w Lisane Ostrovicke może także służyć jako baza wypadowa, służąca do odpoczynku pomiędzy kolejnymi wycieczkami po całej Dalmacji. I właśnie dlatego, poniżej przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych propozycji na całodniową eskapadę. Zapraszamy do lektury!

  Lisane Ostrovicke

Pirovac

Pirovac to miejsce, w którym będziecie mogli się oddać bezkarnemu lenistwu i wypoczynkowi – jednak w nieco inny sposób, niż w Lisane Ostrovicke. Pirovac bowiem, to nadmorski kurort, który zaprasza na swoje żwirowe i kamieniste plaże. Na nich czekają na Was godziny relaksu, opalania się oraz kąpieli w błękitnych wodach Adriatyku, czyli wszystko co niezbędne na udane wakacje w Chorwacji. Poza tym, skosztujcie miejscowych specjałów w lokalnych tawernach (zwanych konobami) oraz restauracjach. Polecamy również rejsy po morskich wodach – te możecie odbywać na zorganizowanych wycieczkach lub samemu wynająć łódź i wybrać się na samodzielną przygodę na Morzu Adriatyckim. Wszystko to znajdziecie w odległości ok. 30 kilometrów od Lisane Ostrovicke – naprawdę warto!

  Pirovac

Pakostane

Miejscowość Pakostane byłaby kolejnym kurortem oferującym plażowe atrakcje, gdyby nie fakt, że położona jest także nad wodami Jeziora Vransko. I właśnie ten akwen jest największą atrakcją miasteczka. Przede wszystkim, oferuje on świetne warunki do uprawiania sportów wodnych oraz wędkarstwa, a jakby tego było mało, sam w sobie jest rezerwatem przyrodniczym. Oznacza to, możliwość długich wycieczek (pieszych, rowerowych lub wodnych) pośród natury, z możliwością obserwacji ciekawych gatunków ze świata flory i fauny. Przy okazji, w kurorcie tym oferujemy nasze domy i apartamenty wakacyjne na każdą kieszeń – szczegółów szukajcie w katalogu „Pakostane noclegi”.

  Pakostane

Zadar

W odległości ok. 60 kilometrów od Lisane Ostrovicke znajduje się miasto, które, w swojej historii, było kilkukrotnie laureatem plebiscytu „Najpiękniejsze miasto w Europie”. Tak, mowa o Zadarze, które zachwyca i inspiruje turystów od kilkudziesięciu lat. I chociażby to jest powód, aby wybrać się na całodniową wycieczkę do tego miasta i spacerować godzinami urokliwymi uliczkami pełnych zabytkowych budowli, kawiarni, restauracji oraz sklepów. Do tego dodajmy port, marinę i słoneczną promenadę, a także atrakcje dla całej rodziny. Więcej szczegółów znajdziecie w lokalnych przewodnikach, a jeżeli przez myśl wam przeszło zamieszkanie tu podczas urlopu, zerknijcie do katalogu „Zadar noclegi”, w którym przygotowaliśmy dla Was kompletnie wyposażone i komfortowe apartamenty oraz domy.

  Zadar

Kolejne propozycje na wycieczki

Odwiedziliście wyżej wymienione miejscowości i jeszcze wam mało? W takim przypadku, możemy Wam zaproponować jeszcze wizyty w takich miejscach jak:

  • Park narodowy Krka;

  • Szybenik – piękne miasto ze słynną Katedrą św. Jakuba;

  • Split – największy port w kraju oraz miasto pełne śladów panowania starożytnego Rzymu;

  • Primosten – miasteczko ze słynnymi winnicami – punkt obowiązkowy dla miłośników wina.

Na koniec przypominamy, nasze kwatery wakacyjne z oferty „domy i apartamenty Chorwacja”, będą idealnym miejscem odpoczynku po dniu pełnym wrażeń i emocji. Jeszcze raz zapraszamy!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy