Atrakcje w okolicy Konavle

Wakacje w Konavle

Konavle to gmina, która znajduje się na samym krańcu Chorwacji (sprawdźcie również ofertę „Chorwacja noclegi”, w której znajdziecie domy i apartamenty wakacyjne na każdą kieszeń). Jest to miejsce znane z fenomenalnych widoków, bogatej roślinności śródziemnomorskiej oraz mnóstwa przepięknych plaż oblewanych błękitnymi wodami Morza Adriatyckiego. Konavle to również świetne miejsce, na urlop z dala od zgiełku i hałasów wielkich miast, a także okazja na poznanie tradycji i zwyczajów południowej Dalmacji.

Brzmi interesująco, prawda? To jednak nie koniec atutów gminy Konavle. Kolejną zaletą tej lokalizacji jest fakt, iż można stąd wybierać się na wycieczki po Dalmacji oraz do dwóch krajów: Bośni i Hercegowiny (wymagany paszport) oraz Czarnogóry (wystarczy dowód osobisty). I właśnie z tego powodu, poniżej, znajdziecie kilka ciekawych, naszym zdaniem, propozycji na wycieczki. Zapraszamy więc do lektury, a następnie rezerwacji kwatery z katalogu „domy i apartamenty wakacyjne w Konavle”.

  Konavle

Dubrownik

Dubrownik to najbliżej położone miasto od gminy Konavle i przy okazji jedno z najpiękniejszych miast w kraju. Miejscowość ta, położona jest na rozległym zboczu, tworząc piękne widoki i oferując aktywne spacery. To jednak nie koniec, bowiem Dubrownik słynie z fenomenalnych zabytków, w tym, świetnie zachowanej, średniowiecznej starówki, która jest inspiracją dla artystów i filmowców. Równie fascynujące są także takie miejsca jak: port obronny, forteca na górze Srd, kościoły i muzea. Polecamy również wypoczynek na tutejszych, urokliwych plażach oraz naszą wakacyjną ofertę, którą znajdziecie w katalogu „Dubrownik noclegi”.

  Dubrownik

Kotor

60 kilometrów na południe, po stronie Czarnogóry, znajdziecie kolejną zabytkową perłę, a mianowicie Kotor. To przepięknie położone miasto, również słynie ze zjawiskowej starówki, która pełna jest zabytkowych kościołów i pałaców z okresu średniowiecza i renesansu. Poza tym, na okolicznych wzgórzach, czekają na Was liczne budowle obronne, a nad wodą piękny port. Na wakacje w Chorwacji, polecamy również zapoznanie się z czarnogórskimi przysmakami, których w Kotorze nie brakuje. Naprawdę warto!

  Kotor

Herceg Novi

Znacznie bliżej, bo zaledwie 18 kilometrów od Konavle, znajduje się inne, równie piękne miasteczko, a mianowicie Herceg Novi. Miejscowość ta także oferuje śliczną starówkę, liczne zabytki oraz fortyfikacje umieszczone na skalistych szczytach, otaczających miasteczko. Herceg Novi słynie również z biur oferujących całodniowe wycieczki po górach oraz obiektów spa, które proponują kąpiele w leczniczych błotach. Rezerwując kwaterę z oferty „domy i apartamenty Chorwacja”, możecie również skorzystać z opcji rejsów, które są dostępne na miejscu. Co je wyróżnia spośród innych kurortów, to fakt, że wodne wycieczki odbywają się również w głąb lądu, wzdłuż Zatoki Kotorskiej. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

  Herceg Novi

Więcej ciekawych miejsc

Jeśli, podczas wakacji, znajdziecie kilka wolnych chwil, to możecie przeznaczyć je do zwiedzenia jeszcze większej ilości miejsc. Wśród nich można wyróżnić:

  • Ploce – port nad Neretwą, której ujście nazywane jest Kalifornią;

  • Wyspa Mljet – z pięknym Parkiem Narodowym;

  • Korcula – wyspa z zabytkowymi portami. Na miejscu, znajdziecie również naszą wakacyjną ofertę „Korcula noclegi”;

  • Neum – jedyne miasto portowe w Bośni i Hercegowinie;

  • Podgorica – stolica Czarnogóry.

*Park Narodowy Lovcen – rezerwat w Czarnogórze. Park ochrania piękne górskie lasy.

Tyle miejsc i tak mało czasu! Mamy jednak nadzieję, że uda Wam się zobaczyć chociaż jedną atrakcję z wyżej wymienionych. Jeśli nie, to będziecie mieć powód, aby wrócić tu w następnym roku. Jeszcze raz – zapraszamy!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy