Atrakcje w okolicy Drnis

Wakacje w Drnis

Na swój urlopowy cel wybraliście miejscowość Drnis. To świetny wybór, ponieważ miasto to słynie z zielonego otoczenia, wyśmienitych win, średniowiecznych fortyfikacji oraz świetnie zachowanego dziedzictwa kulturalnego oraz naturalnego – w sam raz na niezapomniane wakacje w Chorwacji. Drnis gwarantuje Wam również wypoczynek w spokojniejszej atmosferze niż np. w nadmorskim kurorcie. Dlatego też, nie dziwi popularność tej destynacji wśród naszych Klientów. Wybierają oni to miejsce, również ze względu na to, iż Drnis świetnie skomunikowany z innymi miastami Dalmacji oraz jej największymi i najbardziej znanymi atrakcjami. Dzięki temu, wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu jest tu praktycznie nieograniczony. Sprawdźcie nasze propozycje na wycieczki i zarezerwujcie dom wakacyjny w Drnis. Zapraszamy!

  Drnis

Atrakcyjny Primosten

Może i Primosten nie jest najbliżej położonym kurortem, ale ma on kilka atutów, które wyróżniają go spośród okolicznych nadmorskich miasta. Przede wszystkim, jest tu mnóstwo plaż, a jedna z nich – Mala Raduca – jest jedną z najpiękniejszych w kraju. Po drugie: jest tu sporo do zwiedzania, zwłaszcza na charakterystycznej starówce, która dawniej mieściła się na wyspie (dziś jest to półwysep). Po trzecie: jest to uznany region winiarski, a jego winnice są wpisane na listę UNESCO. Dodatkowo, co roku, odbywa się tu tradycyjny wyścig osiołków – połączony z festynem i jarmarkiem. Mnóstwo zalet, zero wad, a jakby tego było mało, dostępna jest tu także nasza oferta „Primosten noclegi”, do której poznania zapraszamy.

  Primosten

Zabytkowy Szybenik

Szybenik jest najstarszym miastem nad Adriatykiem, które zostało założone przez Chorwatów. Jest to idealny cel na wycieczkę, podczas której poznacie mnóstwo ciekawych historii i podziwiać będziecie mogli liczne zabytki, jak np. Katedrę św. Jakuba (wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) czy Fortece Świętego Mikołaja. Szybenik jest również kulturalnym i artystycznym centrum regionu, a więc często można tu trafić na jakąś interesującą imprezę. Miejscowość oferuje także plaże oraz atrakcje dla dzieci i dorosłych, możliwe więc, że przyjedziecie tu kilka razy. Przy okazji – polecamy tu nasze domy i apartamenty wakacyjne, o których przeczytacie więcej w katalogu „Chorwacja noclegi”.

  Szybenik

Słynny Zadar

Zadar to, obok Splitu, największe miasto regionu, a co za tym idzie, pełen atrakcji i zabytków. Miasto położone jest około 100 kilometrów na zachód od Drnis, ale warto wybrać się tu na wycieczkę. Podczas niej, poznacie m.in. Katedrę św. Anastazji, Forum Romańskie, Muzeum Archeologiczne, Kościół św. Donata, Muzeum Artefaktów, Muzeum Iluzji, weneckie mury i bramę miejską. To właśnie w Zadarze podziwiać można Morskie Ograny oraz instalację artystyczną zatytułowaną „Powitanie Słońca”. Na koniec, zachęcamy do zapoznania się z ofertą „Zadar noclegi”, w której znajdziecie komfortowe kwatery wakacyjne w atrakcyjnych cenach.

  Zadar

Pozostałe miasta i inne atrakcje

Podczas urlopu w miejscowości Drnis, możecie również wybrać się do takich miejsc jak:

  • Park Narodowy Krka – najbliżej położona atrakcja. Jest to rezerwat z fenomenalnymi wodospadami, których widok na długo pozostanie w Waszej pamięci.

  • Split – największy port w Chorwacji. Miasto niezliczonych atrakcji i zabytkowych miejsc – obecność obowiązkowa.

  • Fun Park Biograd – park rozrywki, który znajduje się w pobliżu kurortu Biograd na Moru. Mnóstwo rozrywki dla całej rodziny.

  • Pakostane – miasto położone pomiędzy Adriatykiem, a Jeziorem Vransko. Świetny punkt startowy na wycieczki do rezerwatu obejmującego cale jezioro (sprawdźcie również ofertę „Pakostane noclegi”).

  • Park Narodowy Kornati – wyspiarski rezerwat, który można podziwiać podczas rejsu.

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy