Atrakcje w okolicy Dicmo

Wakacje w Dicmo

Dicmo to idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek, jeśli cenicie sobie zaciszną atmosferę, czyste powietrze oraz mnóstwo naturalnych bodźców pobudzających zmysły. Dodatkowo, decydując się na obiekt z oferty „Chorwacja noclegi” w Dicmo, zagwarantujecie sobie urlop w prywatnych i kameralnych warunkach. Jakby jeszcze dobrych wiadomości było mało, to zamieszkując w tym miejscu, wcale nie musicie rezygnować z odkrywania najciekawszych lokalizacji w regionie Dalmacji. Dicmo jest na tyle atrakcyjnie położone, że zaledwie kilkunastominutowa podróż autem przeniesie Was do najsłynniejszych miejsc regionu. Poniżej, przygotowaliśmy dla Was krótki opis ciekawych miejsc, które urozmaicą Wasz niezapomniany urlop. Zacznijcie więc pakować walizki i torby, bowiem znaleźliście idealne miejsce na wymarzone wakacje w Dicmo.

  Dicmo

Relaks w Stobrec

Niecałe 25 kilometrów – tyle Was będzie dzielić od pięknych plaż Adriatyku i kurortów nad nimi położonych. Jednym z takich miejsc jest Stobrec, do którego dostaniecie się około 20 minut (podróżując samochodem). Kurort ten oferuje żwirowe i kamieniste plaże, na których znajdziecie także mnóstwo atrakcji oraz bogatą infrastrukturę, jak np. punkty gastronomiczne, przebieralnie, natryski, itd. W miejscowości znajduje się też klub golfowy oraz kluby nurkowe, które proponują morskie eskapady połączone z eksploracją dna morskiego Dlatego też, jeśli Wasze wakacje w Chorwacji zakładają spędzenie jednego dnia na plażowaniu i zabawie w błękitnych wodach morskich – Stobrec będzie świetnym wyborem.

  Stobrec

Zwiedzanie Splitu

Split położony jest równie blisko, także byłoby wielką stratą, gdybyście nie zawitali do tego miasta. Dlaczego? Powodów jest mnóstwo. Ot chociażby fakt, iż jest to największy port w kraju i drugie, co do wielkości, miasto w Chorwacji, oznacza, że atrakcji na pewno w nim nie brakuje. Split, tak naprawdę, oferuje wszystko o czym turysta może zamarzyć. Promenada, parki, zabytki, atrakcje dla dzieci, liczne bary, kawiarnie i restauracje – doprawdy jest tu z czego wybierać, dlatego najlepiej warto zakupić wcześniej przewodnik lub mapę miasta, aby nic nie stracić. Na koniec, polecamy wam naszą wakacyjną ofertę „Split noclegi”, w której znajdziecie domki i apartamenty o najwyższej jakości i standardzie. Zapraszamy!

  Split

Podziwianie Trogiru

Już nie tak blisko jak Split, ale znowu nie aż tak daleko (ok. 40 kilometrów) znajdziecie kolejną perłę Dalmacji, a mianowicie Trogir. Co jest w nim tak wyjątkowego? Otóż, to właśnie w tym mieście, można przespacerować się jedną z najlepiej zachowanych, średniowiecznych starówek w Europie. Jest ona na tyle cenna, że podlega specjalnej ochronie oraz jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poza tym, Trogir to również i inne, niemniej zachwycające, zabytki, plaże oraz atrakcje dla całej rodziny. Również i w tej miejscowości, możecie skorzystać możecie zamieszkać w kwaterze z katalogu „domy i apartamenty Chorwacja”, do czego, gorąco zachęcamy!

  Trogir

Odkrywanie innych miejsc w Dalmacji

Planując urlop w Dicmo, sprawdźcie czy w Waszych planach, możecie jeszcze uwzględnić takie miejsca jak:

  • Park Narodowy Krka – ostoja dzikiej natury oraz fantastycznych wodospadów;

  • Omis i kanion rzeki Cetiny – pięknie położone miasto oraz zapierający dech w piersiach, skalisty kanion, którego podziwiać można np. podczas spływu kajakowego;

  • Primosten – kurort słynący z rozległych winnic i pysznego wina. Przy okazji, zerknijcie do oferty „Primosten noclegi”;

  • Szybenik – zabytkowe i artystyczne miasto, w którym zobaczyć można m.in. Katedrę św. Jakuba               

Zapowiadają się, pełne przygód i emocji, wakacje w Dicmo!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy