Atrakcje w okolicy Civljane

Wakacje w Civljane

Miejscowość Civljane to zaciszna ostoja, położona za dala od masowego ruchu turystycznego. Każdy, kto wybierze dom wakacyjny z katalogu „Chorwacja noclegi” w Civljane, może mieć pewność, że jego urlop upłynie pod znakiem regeneracji oraz nastawieniu zmysłów na nowe doznania. Dodatkowo, najbliższe otoczenie miasteczka, to tereny rolnicze oraz góry i wzgórza, które zachęcają do spacerów oraz rowerowych przejażdżek – idealne rozwiązanie na Wasz wymarzony urlop. Dodatkowym atutem Civljane jest fakt, iż osada ta, znajduje się cale nie tak daleko, w promieniu maksymalnie półtorej godziny jazdy samochodem, od ciekawych miejsc i miast Dalmacji. Może się więc okazać, że Wasz apartament lub dom wakacyjny w Civljane, świetnie sprawdzi się jako punkt startowy oraz końcowy wojaży po regionie. W tym dziale, znajdziecie kilka ciekawych, naszym zdaniem, propozycji na lepsze poznanie Chorwacji. Zapraszamy!

  Okolice Civljane

Wizyta w Szybeniku

Szybenik to najbliżej położone miasto, które zaoferuje Wam zarówno relaks nad wodami Morza Adriatyckiego, jak i sporą dawkę zwiedzania i atrakcji. Już samo to, że plaża Banj niedawno została wybrana najlepszą plażą w kraju, a tutejsza Katedra świętego Jakuba znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO – jest wystarczającą zachęta do złożenia wizyty w tym mieście, a gdy dodamy do tego jeszcze cztery historyczne fortece, to lokalizacja ta stanie się niemalże punktem obowiązkowym. Warto dodać, że Szybenik jest ważnym ośrodkiem artystycznym i kulturalnym, a więc łatwo tu znaleźć się w centrum jakiegoś ciekawego wydarzenia, idealnego na udane wakacje w Chorwacji.

  Szybenik

Wypoczynek i degustacja w Primosten

Primosten to kolejne ciekawe miejsce na Waszą wycieczkę. Miasto bowiem zachwyca pięknym położeniem, świetnie zachowaną starówką oraz licznymi plażami. Plaże te, oprócz relaksu i kąpieli, zapewniają tez niezapomnianie widoki. Wrażenia wizualne gwarantują również okoliczne wzgórza, które słyną z rozległych, historycznych winnic. Uprawa winorośli ma tu długie tradycje i właśnie przez wzgląd na to, są one wpisane na listę UNESCO. O walorach smakowych win nie musimy chyba nikogo przekonywać, dlatego degustacja, a także zakupy na miejscu, są wskazane. Przy okazji, zapoznajcie się z katalogiem „Primosten noclegi”, w którym oferujemy domy i apartamenty w tym mieście.

  Primosten

Zwiedzanie Splitu

Jeśli lubicie intensywne zwiedzanie oraz podziwiania różnorodnej architektury, koniecznie zawitajcie do Splitu. To praktycznie stolica regionu i zarazem największy port w kraju. Split kusi licznymi zabytkami, bogatą promenadą, plażami oraz atrakcjami dla osób w każdym wieku. Aby jak najlepiej poznać Split, polecamy zakupić przewodnik po tym mieście – naprawdę, jest z czego wybierać, a podczas jednodniowej wizyty może nie starczyć czasu na poznanie wszystkich ciekawostek. Mamy na to nawet swoje rozwiązanie, a mianowicie urlop w kwaterze z oferty „domy i apartamenty Chorwacja” w Splicie. Polecamy!

  Split

Jeszcze więcej ciekawych miejsc

Na Waszej drodze może się jeszcze znaleźć m.in.:

  1. Park narodowy Krka – jeden na najpiękniejszych w Europie rezerwatów przyrody;

  2. Jezioro Peruca;

  3. Dinara – najwyższy szczyt Chorwacji;

  4. Omis – zabytkowe miasto, które jest położone u wrót kanionu rzeki Cetiny;

  5. Trogir – miejscowość, w której przespacerować można się uliczkami, jednej z najlepiej zachowanych w Europie, średniowiecznych starówek;

  6. Brela – spokojny kurort z pięknymi zatokami i fantastycznymi formacjami skalnymi. Polecamy wam również zapoznanie się z katalogiem „Brela noclegi”;

  7. Kasztele – ciąg siedmiu miejscowości pomiędzy Splitem i Trogirem, w których można znaleźć sporo zabytków i atrakcji.

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy