Atrakcje w okolicy Bol

Bol to miejscowość, która znana jest i doceniana przez polskich turystów. Znajduje się ona na samym południowym krańcu wyspy Brac, w dolnej części Chorwacji (polecamy Wam także pełny katalog domów i apartamentów w tym kraju, wystarczy przejść do oferty „Chorwacja noclegi”), a przy dobrej pogodzie widać z jej wybrzeża wyspę Hvar. Bol słynie, rzecz jasna, z pięknej plaży Zlatini Rat, jednak nie tylko ona przyciąga tu turystów z całego kontynentu. Miasteczko to, oprócz walorów wypoczynkowych, ma równie wiele innych atrakcji do zaoferowania, a gdyby i to okazało się niewystarczające dla wymagających turystów, to okolica Bol również może dostarczyć Wam wielu wrażeń, o których więcej informacji, znajdziecie poniżej. Zapraszamy do lektury!

  Bol

Wyspa Brac

Dlaczego podczas urlopu ograniczać się tylko do jednej miejscowości? Zwłaszcza, że wyspę Brac można śmiało przemierzać pieszo lub na rowerze. Jednak nie tylko dogodne warunki eksploracji powodują, że warto wyruszyć na przygodę. Wyspa Brac bowiem pełna jest atrakcyjnych miejsc, obok których nie da się przejść obojętnie. Różnorodne plaże, park przyrody Sutivan, góry (w tym najwyższy szczyt Vidova Gora), pustelnia Blaca i mnóstwo wiekowych miast, miasteczek oraz wiosek. Wszystko to zapewni Wam wiele pozytywnych wrażeń, które będą wspominane przez lata. A gdy zechcecie tu wrócić, zerknijcie do katalogu „Wyspa Brac noclegi” – może zajdziecie tu dom lub apartament blisko miejsca, które spodobało się wam najbardziej.

  Wyspa Brac

Wyspa Hvar

Skoro wybrzeże Wyspy Hvar widać z plaży w Bol to dlaczego nie skorzystać z okazji i wybrać się na interesującą wycieczkę. Zwłaszcza, że z nabrzeża możecie dostać się, regularnie kursującym, promem – prosto do portu w Milnie. Już sam wiec rejs może być niezapomnianą przygodą, która urozmaici Wasze niezapomniane wakacje w Chorwacji. Jakby tego było mało, wyspa Hvar to miejsce, w którym zachowały się bardzo stare ślady osadnictwa i miast. Odbędziecie więc ciekawą lekcję historii. Poza tym, podziwiać tu można fantastyczne plaże, skaliste wybrzeże, a także słynne pola lawendowe oraz winnice, w których produkuje się uznane trunki.

  Wyspa Hvar

Makarska

Tym razem propozycja wycieczki na kontynentalną część kraju. Aby się tu dostać, należy udać się do portu w Sutivan i stamtąd promem, prosto do portu w Makarska. Kurort ten warto odwiedzić z kilku powodów, które sprawią, że czekać Was będzie intensywny dzień. Piękne zabytki, długa i tętniąca życiem promenada, liczne atrakcje dla małych i dużych, planetarium, nadmorskie lasy oraz masyw Biokovo, który zaprasza na niezapomniane wędrówki po górach i podziwianie spektakularnych widoków. Gdyby się okazało, że jeden dzień to za mało, zawsze możecie wrócić tu na dłużej, np. korzystając z naszej oferty „Makarska noclegi”, w której znajdziecie domy i apartamenty wakacyjne w atrakcyjnych cenach.´

  Makarska

Split

Do Splitu z kolei dostaniecie się z portu w Supetarze (bardzo możliwe, że na wakacje w Bol dostaniecie się właśnie tym sposobem). Co ma Wam do zaoferowania Split? No cóż, jako największy port Chorwacji i jedno z największych miast w kraju, możecie być pewni, że czeka tu na Was mnóstwo atrakcji. Co warto podkreślić, znajdziecie tu liczne zabytki z czasów starożytności, w tym cały kompleks Dioklecjana, który na każdym robi wrażenie. Poza tym, znajduje się tu mnóstwo zabytków z innych epok, wspomniany port, promenada, kompleks parkowy Marjan i inne atrakcje. Przy okazji, sprawdźcie nasz katalog „Split noclegi”.

Planując wakacje w kurorcie Bol, warto wziąć pod uwagę wyżej wymienione propozycje na wycieczki Oczywiście, dopiero wtedy, gdy już się w pełni zrelaksujecie nad lub w błękitnych wodach Morza Adriatyckiego, a sam Bol nie będzie miał już przed Wami zadanych tajemnic. Podsumowując, rezerwujcie nasze kwatery z oferty „domki i apartamenty Chorwacja” aby przeżyć cudowne wakacje. Zapraszamy!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy