Atrakcje w okolicy Blato

Wakacje w Blato

Waszym wakacyjnym celem może zostać Blato, urocza gmina, która położona jest na wyspie Korcula, w południowej Chorwacji (całą ofertę NOVASOL w tym kraju, znajdziecie pod hasłem "Chorwacja noclegi". Będzie to idealny wybór, jeśli lubicie odkrywać ciekawe miejsca otoczone naturalnymi krajobrazami oraz lokalizację, w których czas płynie wolniej i spokojniej. Nie da się chyba lepiej opisać atutów tej miejscowości, a warto jeszcze dodać, że w jego okolic pełno jest winnic, zielonych wzniesień oraz całkiem blisko stad do wybrzeża wyspy, które oblewane jest ciepłymi wodami Morza Adriatyckiego.

Zdajemy sobie sprawę, że urlop to dość krótki czas wypoczynku i każdy chce optymalnie go wykorzystać głownie w celach relaksacyjnych. Blato idealnie się do ego nada, a jeśli stwierdzicie, że może warto byłoby poznać jakieś inne, ciekawe miejsca, to nie będzie z tym najmniejszego problemu. Już sama wyspa proponuje mnóstwo atrakcyjnych lokalizacji, a korzystając z przepraw promowych, można łatwo dostać się do innych miast Dalmacji. Rezerwujcie więc domy wakacyjne w Blato i zapoznajcie się z propozycjami na wycieczki, które prezentujemy poniżej.

 Orebic

Orebic

Miasteczko położone u stop góry świętego Eliasza. Można tu podziwiać fenomenalne widoki, zarówno ze szczytu tego skalistego masywu, jak i z plaży. Orebic jest cenionym ośrodkiem sportowym, ponieważ panują tu idealne warunki do uprawiania dyscyplin wodnych, jak np. windsurfing, nurkowanie, żeglarstwo czy paddle-boarding. Do tego dodać należy jedne z najsłynniejszych winnic w Chorwacji, a otrzymacie świetne miejsce, do którego zaprowadzi Was 15-minutowy rejs promem. Przy okazji, sprawdźcie naszą ofertę „Orebic noclegi”.

 Dubrownik

Dubrownik

Wycieczka do tego miasta może stanowić nie lada wyzwanie, jednak dla zaprawionych kierowców, pokonanie 150 kilometrów nie będzie to problemem. Zwłaszcza, że już sama trasa dostarcza wielu wrażeń – dlatego tym bardziej polecamy jednodniową wizytę w tym mieście. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta! Dubrownik to jedno z najpiękniejszych i najsłynniejszych miast w tej części Europy. Znajdziecie tu mnóstwo miejsc wartych odwiedzenia, a szczególnie średniowieczną fortecę, która zawiera w sobie mnóstwo zabytkowych budowli. Polecamy również miejscową kolejkę linową, która zabierze Was na jeden ze szczytów, które górują nad miastem. Na koniec, proponujemy zapoznanie się z ofertą „Dubrownik noclegi”.

 Split

Split

Kolejna, ponad 3-godzinna eskapada, ale tym razem w całości drogą wodną, także już sam rejs będzie niezapomnianym przeżyciem. W samym Splicie czekają na Was liczne zabytki (słynne Mauzoleum Dioklecjana i towarzszące mu budowle), pozostałości po czasach antyku i średniowiecza oraz zanany kompleks parkowy Marjan, w którym znajduje się m.in. ogród zoologiczny i park botaniczny. W Splicie znajdują się także dwie, długie promenady, które aż kipią od knajpek i kawiarni, a w porcie (największy w kraju), można podziwiać wielkie wycieczkowce i luksusowe jachty. Także i tutaj, oferujemy Wam produkt „domy i apartamenty Chorwacja”, do których serdecznie zapraszamy!

 Korcula

Atrakcje na wyspie Korcula

Przedstawiona powyżej lokalizacje to propozycje na całodniowe wycieczki, także rozumiemy, że nie wszystkim przypadną one do gustu. Jednak na samej Korculi, również znajdziecie sporo atrakcyjnych miejsc, do których można dostać się nie tylko samochodem, ale i pieszo czy na rowerze. Wśród takich miejsc, warto wyróżnić miasto Korcula (stolica wyspy), portowe miasto Vela Luka czy kurort Lumbarda. Dodatkowo, rezerwując obiekt z oferty „Korcula noclegi” możecie wybrać się w rejs po okolicznych wyspach, w tym na wyspę Lastovo (z pięknym parkiem przyrodniczym) oraz wyspę Mljet z Parkiem Narodowym. Zapraszamy!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy