Atrakcje w okolicy Biskupija

Wakacje w Biskupiji

Biskupija to miejscowość, w której odpoczniecie pośród naturalnego otoczenia, a także poznacie mniej komercyjną część Chorwacji (jeśli zaś szukacie innych lokalizacji, sprawdźcie nasz całościowy katalog „Chorwacja noclegi”). Biskupija może być również miejscem Waszego odpoczynku pomiędzy kolejnymi wycieczkami po bliższej i dalszej okolicy. Takie rozwiązanie da Wam pewność, że zawsze, po powrocie, będziecie mogli zrelaksować się na świeżym powietrzu, z dala od tłumów i towarzyszącym ich hałasów. Dlatego też, poniżej, przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji na niezapomniane wycieczki, podczas których, poznacie najciekawsze miejsca. Oczywiście, wiemy i rozumiemy, że każdy ma inny gust, jednak są to najbardziej popularne lokalizacje w Dalmacji i trochę szkoda by było, aby ich nie poznać. Jeśli więc macie już zarezerwowany dom lub apartament wakacyjny z oferty „Biskupija noclegi” – zachęcamy do sprawdzenia, jakie atrakcje czekają na Was w pobliżu.

  Biskupija

Relaks w Vodicach

Vodice to jeden z najbliżej położonych kurortów nad wodami Adriatyku. I właściwie to już powinna być wystarczająca rekomendacja, aby choć raz wybrać się do tego ośrodka. W Vodicach znajdziecie mnóstwo żwirowych i piaszczystych plaż oraz liczne atrakcje wodne dla małych i dużych. W samym miasteczku, czeka na Was atrakcyjna promenada, bogata oferta gastronomiczna, a także ciekawe imprezy miejskie. Z Vodic można również wybrać się w rejs po wodach Adriatyku oraz do Parku Narodowego Kornati. Przy okazji, sprawdźcie nasza ofertę „Vodice apartamenty i domy wakacyjne”, którą gorąco polecamy na urlop nad morzem.

  Vodice

Odkrywanie Zadaru

Zadar to jedno z najpiękniejszych miast w Chorwacji. Jego zabudowę stanowią zarówno relikty starożytności (szczególnie z czasów panowania Rzymu), średniowiecza, renesansu, baroku oraz nowoczesna architektura. W mieście znajdują się również dwie słynne instalacje artystyczne, a mianowicie Morskie Organy oraz Powitanie Słońca – obie warte uwagi. Poza tym, mnóstwo ciekawych zabytków, Muzeum Narodowe, Muzeum Morskie, Muzeum Archeologiczne, liczne punkty wystawiennicze oraz bardzo ciekawy Arsenał. Wizyta w Zadarze nie może się także obejść bez spaceru promenadą, wizyty w porcie czy sprawdzenia specjałów w jednej z wielu kawiarni czy restauracji. Jeśli Zadar Was oczaruje, tak jak tysiące innych turystów, w następnym roku skorzystajcie z oferty „Zadar noclegi” i zamieszkajcie w tym niezwykłym mieście.

  Zadar

Wizyta w zabytkowym Trogirze

Trogir oddalony jest o około 80 kilometrów od Biskupiji. Warto się do niego wybrać - choćby na jeden dzień. To właśnie w Trogirze można podziwiać jedna na najpiękniejszych starówek średniowiecznych w Europie i m.in. dlatego, została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Starówka ta mieści się malej wyspie, co tylko dodaje jej uroku, a Wam niezapomnianych wrażeń. W Trogirze polecamy także nasz produkt „Trogir noclegi”, który oferuje domy i apartamenty wakacyjne o najwyższej jakości.

 Trogir

Jeszcze więcej miejsc wartych odwiedzenia

Wymienione wyżej miasta, to, rzecz jasna, nie jedyne lokalizacje warte odwiedzenia. Powiedzmy, że stanowią one jakąś podstawę do udanego spędzenia urlopu. Dlatego, jeśli zechcenie odkryć więcej ciekawych miejsc, to wypoczywając w Biskupiji, możecie wybrać się również do:

  • Splitu – jedno z największych miast w Chorwacji, a co za tym idzie, z bogactwem atrakcji oraz zabytków;

  • Parku Narodowego Krka – w którym podziwiać można piękne wodospady;

  • Omis – miasto położone u wrót spektakularnego kanionu rzeki Omis;

  • Park Narodowy Kornati – przyjemne polaczenie rejsu i podziwiania wyspiarskiej flory i fauny

To będą niezapomniane wakacje w Chorwacji! Zapraszamy!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy