Biograd na Moru - atrakcje w okolicy

Wakacje w Biograd na Moru

Biograd na Moru to spore miasto, w którym można połączyć wakacje nad wodą z urlopem w mieście. Nic więc zatem dziwnego, że sporym zainteresowaniem cieszą się obiekty z oferty „Chorwacja noclegi” w tej właśnie miejscowości. Jednak Biograd na Moru ma również inny atut – położony jest na trasie Jadranskiej Magistrali, a to oznacza, że miasto jest świetnie skomunikowane z ważnymi ośrodkami regionu Dalmacji. Wy, możecie to wykorzystać i wybrać się na wycieczki po bliższej i dalszej okolicy – oczywiście, jeśli tylko macie taką ochotę, bowiem wakacje z NOVASOL to wypoczynek według Waszych zasad i potrzeb. Jeśli zarezerwowaliście dom lub apartament wakacyjny z katalogu „Biograd na Moru noclegi” i jesteście zainteresowania atrakcjami w okolicy, sprawdźcie poniższe propozycje – na pewno, nie będziecie żałować!

  Biograd na Moru

Zabytkowe miasto Zadar

Zadar położony jest ok. 30 kilometrów na północ od Biogradu – można się do niego dostać także lokalnym pociągiem. Na pewno warto wybrać się do tego miasta, bowiem oferuje ono mnóstwo zabytków oraz atrakcji. Znajdziecie tu, m.in. pozostałości po czasach panowania Rzymian, kościół św. Donata z IX wieku, barokowe pałace oraz liczne muzea. Warto również wybrać się na spacer wzdłuż wybrzeża oraz poznać dwie uznane instalacje artystyczne tj. Powitanie Słońca oraz Morskie Organy. Zainteresowanym, proponujemy również zapoznanie się z katalogiem „Zadar noclegi”, w którym czekają na Was w pełni wyposażone domy i apartamenty wakacyjne.

  Zadar

Split – największe miasto Dalmacji

Split nazywany jest Kwiatem Morza Śródziemnego i choćby to może być powodem wizyty w tym, drugim co do wielkości, mieście. Split oddalony jest o 130 kilometrów, ale ogrom atrakcji w pełni wynagrodzi trudy podroży. Sam Pałac Dioklecjana i towarzyszące mu budowle, zapewnią Wam niezapomniane wrażenia, a przecież, są tu setki innych, równie ciekawych miejsc. Split to również obowiązkowa wizyta w porcie oraz na Rivie, czyli głównej promenadzie miasta. Polecamy Wam także spacer po dzielnicy Varos, która jest jedną z najstarszych w mieście. Przy okazji, sprawdźcie nasze kwatery w ofercie „Split noclegi”, w których spędzicie wymarzone wakacje.

  split

Spektakularny Trogir

Tuż obok Splitu, znajdziecie kolejną perełkę Dalmacji, a mianowicie Trogir. Miasto to, słynie ze świetnie zachowanej, średniowiecznej starówki, która wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poza tym, w Trogirze znajdziecie bogatą ofertę rejsów po wodach Adriatyku oraz możecie poznać uroki wyspy Ciovo, która jest połączona z Trogirem (zerknijcie do katalogu „Trogir noclegi”, jeśli zainspirowało Was to miasto do wypoczynku) mostem. Miasto oferuje również liczne, małe plaże kamieniste i żwirowe, także i tu, można połączyć zwiedzanie z odrobiną relaksu nad wodą.

  Trogir

Pozostałe, ciekawe miejsca

Wakacje w Chorwacji to doskonała okazja, aby poznać również:

  • Park Narodowy Krka i jego, zapierające dech w piersiach, wodospady;

  • Szybenik – z Fortecą Świętego Mikołaja;

  • Omis – w którym podziwiać można fenomenalny kanion rzeki Omis;

  • Park Przyrody Telascica;

  • Rezerwat przyrodniczy Jeziora Vransko;

  • Pasmo górskie Velebit;

  • Park Narodowy Kornati – rejsy do tego rezerwatu startują z portu w Biogradzie.

Do tego dodajmy liczne, zamieszkane i niezamieszkane, wyspy, bogactwa atrakcji na wodzie, wioski poukrywane w głębi lądu – wakacje w Biogradzie na Moru nie będą czasem nudy. W imieniu właścicieli naszych domów i apartamentów wakacyjnych – serdecznie zapraszamy Was do tego wyjątkowego miejsca na wymarzony urlop.

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy