search

Warna – perła Morza Czarnego

Warna zaprasza

Warna jest regionem położonym w północnej części Bułgarii. Jest jedną z trzech bułgarskich krain, które położone są nad Morzem Czarnym. Idealnie wykorzystano tutaj ten atut i praktycznie całe wybrzeże regionu składa się z tętniących życiem kurortów, położonych przy piaszczystych plażach. Warna (podobnie jak Burgas) z roku na rok odwiedzana jest przez coraz większe tłumy turystów. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest bardzo prosta. Wakacje w Bułgarii, to gwarancja słonecznej i przyjemnej pogody w niskiej cenie. Lato trwa tutaj praktycznie od początku maja do połowy października, a przecież każdy poszukuje miejsca gdzie podczas urlopu wypocznie na świeżym powietrzu.

Warna

Domy wakacyjne

Warna to region, który NOVASOL również ma w swojej ofercie. Dzięki nam będziecie mogli spędzić urlop w prywatnym domu lub apartamencie wakacyjnym, z dala od głośnych hoteli i wiecznie przepełnionych stołówek. Nasze obiekty gwarantują Wam prywatną, wręcz intymną atmosferę, gdzie w ciszy i spokoju wypoczniecie w komfortowych warunkach. Część naszych kwater posiada również dodatkowe udogodnienia, takie jak basen, grill, umeblowany taras z widokiem na morze lub duży ogród. Domy wakacyjne w Bułgarii są również kompleksowo wyposażone, a media najczęściej są już wliczone w cenę. Nasze obiekty zlokalizowane są w całym regionie, dzięki czemu będziecie mogli wypocząć z dala od kurortów, w bardziej sielskim krajobrazach.

Warna

Plaże

Warna kusi przede wszystkim plażami, bo to właśnie wokół nich powstała cała infrastruktura. W miejscowościach nadmorskich, przy pasie plaż znajdują się promenady pełne sklepów, barów, restauracji, dyskotek i wszelkich możliwych atrakcji. Same plaże z kolei, kuszą delikatnym i białym piaskiem, który świetnie nadaje się do zażywania kąpieli słonecznych. Plaże są również przyjazne użytkownikom, ponieważ dno ma tu łagodny spadek, a same piaski są czyste i zadbane. Na przyjazność wpływa również fakt, iż wiele odcinków jest strzeżonych przez ratowników. Wody Morza Czarnego również należą do czystych i ciepłych, nic wiec dziwnego, że można tu do woli pływać czy np.  w specjalnych miejscach, skoczyć lub  zjechać rurą do wody. Na plażach znajdziecie również bazy sportowe, połączone z wypożyczalnią sprzętu. Plaże ciągną się wzdłuż całego wybrzeża regionu, a niezapomniany urlop w Bułgarii, możecie spędzić w takich kurortach jak Warna (stolica), Złote Piaski i Sweti Konstantin.

Warna

Warna – stolica regionu

Warna jest ważnym portem Bułgarii oraz trzecim co do wielkości miastem tego kraju. Miejscowość ma bardzo bogatą historię, o której dowodzą liczne pozostałości z czasów rzymskich, bizantyjskich, tureckich oraz trackich. Wczasy w Bułgarii to możliwość poznania takich miejsc jak:

  • Katedra miejska – druga największa w kraju. Powstała w XIX wieku.
  • Muzeum Archeologiczne – w swoich zbiorach posiada ponad 10 tysięcy eksponatów.
  • Muzeum Morskie – jest jednym z symboli miasta. Podziwiać tu można niszczyciela „Drazki”.
  • Ogród Morski – największy i najstarszy park miejski. Znajduje się tu Planetarium Kopernika, delfinarium, akwarium, ogród zoologiczny oraz liczne muzea oraz plaże.
  • Starówka – centrum miasta wypełnione zrekonstruowanymi budynkami w stylu neorenesansowym i neobarokowym.