Wakacje na plaży

Jeśli szukacie pięknych, piaszczystych plaż i chcecie mieć zagwarantowaną dobrą pogodę, to wakacje w Bułgarii, to idealna opcja dla Was. Na całej długości wybrzeża Morza Czarnego dominują, przepiękne plaże, które już czekają na Wasz przyjazd. Proszę nie zrażać się do Bułgarii, utożsamiając ją z czasami socjalizmu. Aktualnie, tutejsze ośrodki są zmodernizowane i wyposażone w bogatą infrastrukturę turystyczną. To naprawdę świetne i nowoczesne kurorty, które z roku na rok odwiedza coraz więcej wczasowiczów. I nic dziwnego, bowiem tutejsze wody są bardzo czyste i ciepłe, co pozwala na kąpiele od maja do końca września. Temperatury powietrza są wysokie, ale dzięki delikatnym wiatrom, upały nie są tak dokuczliwe. No i plaże – długie, szerokie i piaszczyste. Otoczone wydmami i leśnymi parkami, są idealne dla wszystkich. Zejścia do wody są łagodne, a dno delikatnie pochyłe, dzięki czemu nie ma obawy, że nagle stracimy podłożone pod stopami. Dno jest również czyste i pozbawione skał i kamieni. Tutejsze wody przybrzeżne są również bogate w życie morskie, co najmłodszym może sprawić niemałą frajdę.

Nową i zmodernizowaną Bułgarię możecie teraz odwiedzić dzięki ofercie NOVASOL. Wzdłuż wybrzeża, znajdziecie bogatą ofertę apartamentów wakacyjnych. Położone są zarówno w największych kurortach, jak i w mniejszych miastach, dzięki czemu będziecie mogli uniknąć tłoku i wypocząć w ciszy i spokoju.

Bułgaria

Kurorty

Urlop w Bułgarii możecie spędzić w kurortach takich jak:

  • Albena – kurort odznaczony Błękitną Flagą, którą przyznaje się najczystszym plażom. Piaszczysta plaża ma tu aż 5 kilometrów, a więc każdy znajdzie coś dla siebie. Wzdłuż promenady co roku kursuje kolejka turystyczna, która jest fajną atrakcją dla dzieci, w części hotelowej znajduje się aquapark „Aquamania” z licznymi rynnami i basenami.
  • Złote Piaski – to jeden z największych kurortów Morza Czarnego. Długa na 3 kilometry plaża, jest szeroka aż na sto metrów, dzięki czemu duży ruch turystyczny nie jest tu bardzo uciążliwy. Plaża jest odznaczona Błękitną Flagą, a bogate życie nocne przyciąga młodzież z całej Europy. W kurorcie występują też źródła lecznicze i sanatoria.
  • Warna – ponad 20 kilometrów plaż, zarówno publicznych jak i „dzikich”. Na tych drugich należy jednak zachować szczególną ostrożność, ze względu na brak ochrony ratowniczej. Warna nazywana jest letnią stolicą Bułgarii i oprócz plaż ma też w ofercie liczne zabytki, zoo oraz atrakcje dla całej rodziny.
  • Słoneczny Brzeg – potężny kurort, położony w malowniczej zatoce. Osłonięty jest górami, dzięki czemu jest tu 2-3 stopnie chłodniej niż w innych kurortach oraz powietrze jest tu najbardziej rześkie. Długa na 8 kilometrów plaża, osłonięta jest wydmami, a bogate życie w kurorcie przyciąga wczasowiczów.
  • Nessebar – kurort położony na małym półwyspie, który z lądem łączy się bardzo wąskim przesmykiem. Plaże są tu węższe, ale równie dobre co w pozostałej części kraju. Nessebar jest pełen unikalnych zabytków i dlatego jest wpisany na listę światowego dziedzictwa Unesco.
  • Burgas – nie jest typowym kurortem, ale dużym miastem gdzie jest rozwinięty przemysł i rybactwo. Kąpieliska znajdziecie zarówno nad zatoką Burgas jak i nad trzema jeziorami, które wąskimi pasami ziemi są oddzielone od morza.
  • Primorsko – idealne miejsce na spokojny wypoczynek. W tutejszych wodach można natknąć się na skupiska skał bądź kamieni, dlatego warto mieć ze sobą obuwie ochronne. Jednak ma to i swoją zaletę. Otóż dzięki temu, jest tu bogate życie morskie, a więc amatorzy snorkelingu będą zachwyceni możliwościami tutejszych wód. Bardzo często blisko plaż, pojawiają się również delfiny.

Bułgaria

Szerokie, piaszczyste plaże znajdziecie również w St. Konstantin, Sozopolu, Obzorze czy Pomorie. Wszystkie kurorty są świetnie przygotowane na urlop nad morzem. Na plażach znajdziecie toalety, natryski, przebieralnie, wypożyczalnie leżaków, bary, restauracje, a np. w Albenie darmową bibliotekę z książkami w różnych językach. Duża część plaż ma również dostęp do wi-fi. Plaże publiczne są strzeżone przez ratowników, dzięki czemu wczasy w Bułgarii na pewno będą spokojniejsze. Część plaż stanowią tzw. Odcinki hotelowe, oznacza to, ze korzystanie z serwisu plażowego jest dostępne tylko dla klientów danego hotelu. Jednak plaże jako takie są bezpłatne ( w przeciwieństwie np. do Włoch). Na plażach znajdziecie bogatą ofertę sportów wodnych tj. rowery wodne, czy windsurfing.

Same kurorty również są atrakcyjne i przyciągają bogatym życiem. Większość z nich ma własne aquaparki, gdzie wrażenia z korzystania ze zjeżdżalni na długo pozostaną w waszej pamięci. Nadmorskie promenady, pełne są barów, knajpek, restauracji i targów z miejscowymi owocami i warzywami. Życie nocne również jest tu bardzo atrakcyjne – liczne puby, dyskoteki i kluby są otwarte do godzin porannych, bawią się w nich wszyscy od lat pięciu do stu-pięciu.