search

Nesebar - domy i apartamenty wakacyjne

Witajcie w Nesebarze

Nesebar to zabytkowe miasto położone na wybrzeżu Morza Czarnego, w środkowej części Bułgarii. Miejscowość znajduje się zaledwie 2 kilometry od słynnego Słonecznego Brzegu – jednego z najpopularniejszych kurortów w Europie. Jednak o ile Słoneczny Brzeg oferuje tylko plażę i rozrywkę, to Nesebar ma do zaoferowania znacznie więcej. Przede wszystkim, posiada piękne, piaszczyste plaże. Po drugie, oferuje niesamowite zabytki, które są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a po trzecie – jest znacznie spokojniejszym ośrodkiem niż inne kurorty w Bułgarii. Dlatego też nazywany jest „Czarną Perłą Morza Czarnego”.

Dlatego też, apartamenty w Nesebarze polecamy szczególnie rodzinom z małymi dziećmi oraz osobom, które lubią nie tylko wylegiwanie na plaży, ale również poznawanie ciekawych miejsc i historii. Jedno jest pewne, każdy kto wybierze dom lub apartament w Bułgarii nie będzie zawiedziony!

  Nesebar

Zamieszkajcie w Nesebarze

Mnogość lotów z polskich lotnisk do Bourgas (najbliższe lotnisko) oraz atrakcyjne ceny spowodowały, że coraz większą popularnością cieszą się prywatne kwatery w Bułgarii. Dlatego też, gorąco zachęcamy do wypróbowania naszej oferty domów i apartamentów wakacyjnych w Nesebarze. Nasze obiekty są w pełni wyposażone i zawsze gotowe na Wasz przyjazd.

Zaletą naszych kwater jest fakt, że każda z nich posiada wyposażoną kuchnię lub aneks kuchenny. Dzięki temu możecie samodzielnie przygotowywać posiłki lub delektować się posiłkami w miejscowych restauracjach i tawernach. Biorąc pod uwagę, że ceny produktów spożywczych jak i posiłków są tu bardzo atrakcyjne - nie musicie czekać w hotelowej jadłodajni w kolejce po posiłek.

Apartamenty w Bułgarii to również gwarancja prywatności oraz możliwość indywidualnego wypoczynku, np. przy basenie – bo również i domy z prywatnymi basenami (tylko do Waszej dyspozycji) mamy w naszej ofercie. Gorąco polecamy!

  Nesebar

Wakacje w Nesebarze

Wybierając się na urlop w Nesebarze, będziecie mogli połączyć wypoczynek na plaży ze zwiedzaniem ciekawych miejsc i zabytków.

Wyobraźcie sobie długie, piaszczyste plaże (podobne do naszych bałtyckich), ale oblewanych znacznie cieplejszymi i błękitniejszymi wodami Morza Czarnego. To najkrótsza charakterystyka plaż w Bułgarii. I takie właśnie plaże znajdziecie w Nesebarze. Można je podzielić na dwa rodzaje: plaże dla rodzin z dziećmi (z łagodnym i długim spadkiem dna morskiego) oraz dla dorosłych (ze stromym spadkiem dna morskiego). Plaże te są w pełni wyposażone oraz oferują wiele atrakcji, zarówno w wodzie jak i na lądzie. Spędzając urlop w Bułgarii możecie wypocząć na: Plaży Południowej, Plaży Północnej, plaży na Starym Mieście oraz „Plaży za skałami”. Niezależnie od wyboru, z pewnością, znajdziecie tu relaks i wypoczynek w Słońcu.

Spędzając urlop nad Morzem Czarnym, grzechem byłoby nie sprawdzenie skarbów jakie kryje Nesebar. Cała miejscowość jest traktowana jako jeden zabytek, który oferuje budowle powstałych na przestrzeni aż trzech tysiącleci. Znajdziecie tu m.in. ślady bytności Greków, Rzymian, fortyfikacje, średniowieczne domostwa , a nawet drewniany młyn. Nesebar słynie również z tego, że jest tu najwięcej budowli sakralnych przypadających na jednego mieszkańca, w tym m.in. cerkiew Chrystusa Pantokratora (XIII wiek), Cerkiew Jana Chrzciciela (XI wiek) czy ruiny Cerkwii św. Zofii z V wieku.