search

Wakacje w Burgas – domy wakacyjne

Odkryjcie Burgas

Burgas jest prowincją położoną w południowo-wschodniej części Bułgarii. Jest to jeden z największych regionów kraju.  Część jego granicy zajmuje wybrzeże Morza Czarnego, które tworzy tutaj fantastyczną riwierę. Z tego powodu, już od XIX wieku, Burgas było ważnym ośrodkiem turystycznym i takim pozostaje do dziś. Jego atuty są nie do podważenia: świetna pogoda, piękne plażę, tętniące życiem kurorty oraz niskie ceny – to przyciąga na niezapomniane wakacje w Bułgarii. Oprócz tego, mnóstwo ciekawych i atrakcyjnych miast i miasteczek oraz lasy i jeziora w centralnej części regionu sprawią, że każdy wróci stąd zadowolony.

Burgas

Domy wakacyjne

Jeśli wakacje w Burgas, to tylko z NOVASOL. W regionie tym, posiadamy bogatą ofertę domów i apartamentów wakacyjnych. Nasze obiekty to alternatywa dla pełnych i gwarnych hoteli, gdzie o miejsce przy basenie trzeba starać się we wczesnych godzinach porannych. Kwatery w Bułgarii, to gwarancja jakości oraz pełnego wyposażenia. Wyróżnia nas to, że mamy w pełni wyposażone kuchnie, dzięki czemu nie ma problemu, aby przyrządzić sobie posiłek w domu. Część naszych domów posiada również dodatkowe atrakcje, jak np. basen czy ogród i taras. Kolejnym atutem jest także lokalizacja obiektów wakacyjnych NOVASOL. Znajdziecie je zarówno w centrach kurortów, jak i na ich obrzeżach lub całkowicie poza nim. Dzięki temu, osoby szukające ciszy i prywatności, również spędzą niezapomniany urlop w tej słonecznej krainie.

 

Plaże Burgas

Główną atrakcją Burgas są plaże. Wybrzeże jest tutaj zdominowane przez długie, szerokie i piaszczyste plaże. Te trzy przymiotniki, składają się na idealny obraz plaży. W kurortach takich jak Nesebar, Pomorie, Sozopol, Primorsko oraz Słoneczny Brzeg z pewnością znajdziecie miejsce dla siebie. Urlop w Bułgarii możecie spędzić zarówno na zatłoczonych plażach, jak i na odcinkach spokojnych. Tutejsze plaże mają łagodne zejście do wody oraz delikatny spadek dna morskiego, dzięki czemu są to popularne miejsca dla rodzin z dziećmi. Plaże są również świetnie wyposażone w infrastrukturę, a duża ich część jest strzeżona. Podczas wypoczynku, możecie także uprawiać sporty wodne takie jak żeglarstwo lub windsurfing czy kitesurfing. Warto również skorzystać z takich atrakcji jak rejs zabytkowym statkiem w morze, motorówką lub szybka jazda na napompowanym bananie.

Burgas

Ciekawe miasta

Gdy już porządnie wypoczniecie na plaży i stwierdzicie, że opalenizna jest w sam raz, rozważcie wizytę w ciekawych miastach regionu. Już sama stolica krainy – Burgas, ma w ofercie mnóstwo atrakcji i zabytków. Miasto położone jest nad trzema jeziorami, które również stanowią atrakcję turystyczną (jezioro Vaya jest największym naturalnym jeziorem w Bułgarii). Liczne muzea, kuszą bogatą ekspozycją. Najbardziej znane to: Muzeum Etnograficzne, Archeologiczne, Historyczne oraz Nauki i Natury. Podziwiać tu można również kilkanaście kościołów oraz zabytki, które pochodzą nawet z okresu Cesarstwa Rzymskiego. Koniecznie też odwiedźcie park „Morski ogród”, gdzie pośród alej i drzew spotkacie pomnik Adama Mickiewicza.

Wczasy w Bułgarii to także inne, niemniej ciekawe miejscowości:

  • Nesebar – kurort z zabytkową starówką (wpisaną na listę UNESCO), gdzie podziwiać można m.in. ruiny kościoła św. Zofii.
  • Sozopol – tu można podziwiać skaliste wybrzeże Morza Czarnego oraz tradycyjne drewniane domy. W centrum znajdziecie także liczne ślady czasów antycznych.
  • Aytos – miasto w głębi regionu. Podziwiać tu można antyczną fortecę „Aetos”, termy, parki naturalne, a w okolicach miasta – liczne formacje skalne.