Wynajmij dom w Bordeaux. Domy wakacyjne to najlepszy sposób na spędzenie urlopu.

Stolica regonu Akwitania – Bordeaux leży ok. 60 km od morza, nad rzeką Garonne. Liczba jej mieszkańców to ok. 235 tysięcy. Na północ (ok. 20 km w dół rzeki) Garonne łączy się z rzeką Dordogne tworząc Żyrondę, a następnie znajduje swoje ujście w Oceanie Atlantyckim. Bordeaux jest jednym z najważniejszych portów we Francji, skąd eksportowane są m.in. wyśmienite, znane na całym świecie ze swojego niepowtarzalnego smaku wina. Po tym jak Eleonora z Akwitanii poślubiła Henryka Plantagenêt’a w 1152 roku, miasto należało przez 300 lat do Anglii (1154 – 1453). W tym czasie zyskało wielkie znaczenie gospodarcze i kulturowe w handlu winem w Wielkiej Brytanii. Wybierając Bordeaux na wakacje we Francji, mogą Państwo lepiej poznać historię i wielopokoleniową kulturę tego miejsca.

W XVII w. miasto zostało przebudowane, dzięki czemu zyskało obecny wizerunek z wąskimi uliczkami pełnymi uroku i na nowo rozsławiło nabrzeże Garonny. W wojnie francusko – niemieckiej (1870 – 1871 rok), podobnie jak podczas I wojny światowej w 1940 roku, Bordeaux było stolicą Francji. Stare miasto w kształcie półksiężyca o powierzchni 1,8 km2 w 2007 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Domy wakacyjne w Akwitanii dają Państwu szansę na łatwe odkrycie tych wspaniałych miejsc.

Bordeaux

Warte zobaczenia

  • Stare miasto:

W dzielnicy Le Vieux Bordeaux znajduje się ok. 5000 klasycznych budowli z piaskowca, przez które zyskała potoczną nazwę Ville Blanche. Można tu udać się na romantyczny spacer po wąskich uliczkach i odwiedzić liczne restauracje z pysznym jedzeniem. Państwa urlop w Akwitanii będzie niezapomniany.

  • Esplanade des Quincones:

Porośnięty do połowy największy plac w mieście, o powierzchni 126.000 m2 jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Bordeaux. Został zbudowany po wojnie stuletniej, a później rozbudowany za panowania Ludwika XIV. Miejsce to jest swego rodzaju oddaniem hołdu zasłużonym obywateli tego miasta: Michel de Montaigne (filozof) oraz Baron de Montesquieu (filozof polityczny).

  • Teatr Wielki:

Jest to jeden z najpiękniejszych teatrów operowych na świecie i jest uważany za arcydzieło paryskiego architekta Victor’a Louis’a. Dwanaście korynckich kolumn oraz 9 posągów muz tworzą dziedziniec.

  • Place de la Bourse:

Rynek, który został wybudowany w latach 1730 – 1755 jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miejsc w mieście. Reprezentuje on klasyczną elegancję, a także profesjonalizm architektoniczny.

Bordeaux

Okolice Bordeaux

  • Winnica w Bordelais

Jest jednym z najsłynniejszych i najbardziej prestiżowych miejsc, w którym produkowane są wina, a ich ceny często są bardzo wysokie. Wiele winnic określanych jest jako „Châteu“, co pochodzi od rodzin szlacheckich z przełomu XVII i XVII wieku.

  • Saint-Emilion

Każdy miłośnik win zna to miejsce z dwoma tysiącami mieszkańców. Produkowane tu czerwone wino znane jest daleko poza granicami Francji. Region położony jest na wapiennych skałach i otoczony jest niezliczonymi winnicami, ale nie tylko one przyciągają turystów. Odwiedzić tu można również jeden z największych kościołów na świecie, zbudowanego z monolitu w XI wieku.

  • Cahors

Spektakularnie położony w wielkim zakolu rzeki z ok. 20.000 mieszkańców twrzy swego rodzaju półwysep. Nad rzeką Lot wybudowanych jest wiele mostów pozwalających na przedostanie się na drugą stronę. Najbardziej znany jest jednak port Valentré, ze swoimi 40 metrowymi wieżami.

W NOVASOL czekają na Państwa atrakcyjne domy wakacyjne w Europie.