search

Wakacje w mieście Wlora – domy wakacyjne

Wlora zaprasza na wakacyjny wypoczynek

Wlora jest drugim, największym portem Albanii i położony jest w południowej części kraju. Zlokalizowany jest nad Zatoką Wlora, która łączy w sobie wody Morza Adriatyckiego i Jońskiego. Sama zatoka, położona jest między dwoma ważnymi obszarami naturalnymi: zieloną lagunę Vjose-Narte oraz parkiem narodowym Llogara. Wlora i jej okolice, to jedna z głównych destynacji, wybierana przez osoby wybierające się na wakacje w Albanii. Długie plaże, zabytki, dużo rozrywki i bliskość naturalnych krajobrazów powodują, że z roku na rok Wlora odnotowuje coraz więcej turystów. I to mimo tego, że jeszcze jest tu trochę niedociągnięć, które jednak nie przeszkadzają wypoczywającym.

Wlora

Domy wakacyjne

Miasto Wlora i okolice znajdują się w ofercie NOVASOL. Mamy tu komfortowe i w pełni wyposażone domy i apartamenty wakacyjne, w których spędzicie niezapomniane wakacje. Nasze obiekty znajdziecie zarówno w centrum miasta, jak i na jego obrzeżach. Dzięki temu, będziecie mogli wybrać czy wolicie wakacje miejskie, czy urlop pośród spokojniejszych krajobrazów. Domy wakacyjne w Albanii, to także gwarancja w pełni wyposażonych kuchni, w których z łatwością przyrządzicie posiłki, ze świeżych produktów. Szczególnie, że region jest bogaty w oliwki i owoce morza. Istotnym atutem części kwater wakacyjnych jest również to, że mają widok na morze, co z pewnością ma dla wielu z Was duże znaczenie.

Wlora

Plaże  Wlory

Głównym atutem regionu Wlora są przepiękne plaże. W mieście i okolicach, będziecie mieli okazję wypoczywać na licznych plażach żwirowych i kamienistych. Z tego powodu, jak również z racji kamienistego dna morskiego, koniecznie trzeba mieć ze sobą obuwie ochronne, aby uniknąć niepotrzebnej kontuzji. Oczywiście, jest to standard na większości plaż leżących na Półwyspie Bałkańskim. Plaże miejskie są wyposażone w natryski, bary, bazy sportowe oraz są pilnowane przez ratowników. Z kolei plaże poza miastem, to ostoje natury i dzikości, a co za tym idzie możliwość wypoczynku w ciszy i spokoju. Urlop w Albanii oferuje dwa rodzaje plaż miasta Wlora. Te na południe od portu są bardziej popularne i łatwo dostępne, z kolei plaże na północ od portu są spokojniejsze i trudniej się na nie dostać.

Wlora

Ciekawe miejsca

Wlora i okolice to również mnóstwo interesujących miejsc, gdzie z pewnością Wasze oczy będą mogły się napawać niesamowitymi widokami. W samym mieście warto przejść się główna aleją Flagi, na której postawiono potężny monument dedykowany niepodległości kraju. W centrum warto również zwrócić uwagę na meczet Neshat Pasza oraz kolekcję muzeów: Historycznego oraz Niepodległości.

Wczasy w Albanii, to również możliwość eksploracji okolic miasta. Najciekawsze miejsca to:

  • Laguna Narta – obszar chroniony, który obejmuje wody zatoki i otaczające ją tereny zielone.
  • Wyspa Zvernec – pokryta prawie w całości lasami piniowymi. Podziwiać tu można monastyr z XIII wieku.
  • Park Narodowy Llogara  rezerwat chroniący piękne, górskie krajobrazy oraz wąwóz Llogara.
  • Wyspa Sazan – należy do parku narodowego Karaburun-Sazan. Znajdziecie tu dzikie plaże otoczone lasami.
  • Oricum – park archeologiczny, który dawniej był antycznym miastem greckim