search

Wakacje w mieście Saranda – domy wakacyjne

Saranda zaprasza

Saranda jest miastem, które jest położone w południowej części Albanii. Położony jest nad błękitnymi wodami Morza Jońskiego oraz zaledwie 14 kilometrów od greckiej wyspy Korfu. Saranda to prawdziwy kolaż różnych krajobrazów. Znajdziecie tu zarówno góry, płaskie tereny, klify, długie plaże, jeziora oraz winnice i plantacje oliwek. Wakacje w Albanii, to także możliwość poznania śladów kultury antycznej, których jest t sporo. Jasno więc wynika, że Saranda i okolice to miejsce wypoczynku dla każdego. Dodatkowo, jest to region rozwijający się, a więc macie szansę go poznać, zanim zostanie „zadeptany” przez wczasowiczów. I jeszcze jedna zaleta – wysokie temperatury i 300 słonecznych dni w roku – to musi robić wrażenie.

Saranda

Domy wakacyjne

NOVASOL ma w swojej ofercie propozycje spędzenia niezapomnianych wakacji w mieście Saranda i jego okolicach. Nasze domy i apartamenty wakacyjne, są zlokalizowane zarówno w centrum miasta, jak i na jego obrzeżach i w okolicznych wioskach. Dzięki temu, zyskacie możliwość wybrania intensywności urlopu. Wszystkie nasze domy wakacyjne w Albanii są w pełni wyposażone we wszelkie niezbędne sprzęty oraz meble. Nasze kwatery to alternatywa dla głośnych i zatłoczonych hoteli – z nami wypoczniesz w prywatnej i spokojnej atmosferze. Dodatkową zaletą naszych obiektów są wyposażone kuchnie, dzięki czemu będziecie mieli wybór czy samemu przygotowywać posiłki, czy skorzystać z miejscowej oferty gastronomicznej. A jest tu ona bardzo bogata i różnorodna, bowiem wody morskie pełne są ryb i owoców morza, a klimat sprzyja uprawianiu owoców, warzyw i oliwek.

 

Plaże

Region Saranda słynie z przepięknych plaż. Występują tu głównie plaże żwirowe i kamieniste, które położone są w kurortach oraz poza nimi, wśród przepięknych krajobrazów. Plaże miejskie są strzeżone i posiadają niezbędną infrastrukturę turystyczną, a także są wyposażone w lokale gastronomiczne i bazy sportowe. Z kolei plaże poza kurortami są bardzo często plażami dziewiczymi. Oznacza to, że powstały w sposób naturalny a ingerencja człowieka miała tu minimalny wpływ. Na takich plażach nie ma ratowników i udogodnień, ale za to można wypocząć w ciszy, pośród pięknych widoków. Wszystkie plaże mają raczej nierówne podłoże oraz dno morskie pełne kamieni i skałek, dlatego też w tym miejscu (jak i w wielu innych na Półwyspie Bałkańskim) należy mieć ze sobą obuwie ochronne. Urlop w Albanii, warto spędzić na plażach w Sarandzie oraz wiosce Ksamil. Ta druga, położona jest przy niewielkich wysepkach, do których można dopłynąć o własnych siłach.

Saranda

Ciekawe miejsca

Saranda to nie tylko plaże i aktywności z nią związane. To także region pełen atrakcyjnych miejsc. Wczasy w Albanii to okazja na poznanie takich lokalizacji jak:

  • Butrint – park narodowy, który jest wpisany na listę UNESCO. Na jego terenie można podziwiać liczne ślady budowli antycznych Greków oraz Rzymian. Na terenie rezerwatu znajduje się również przepiękny archipelag Ksamil, z rajskimi plażami.
  • Niebieskie oko – to nazwa źródła rzeki Bistrice. Woda ma tu odcień turkusowy i wypływa ze szczelin, która ma przynajmniej 50m głębokości. Jest to jedna z największych atrakcji regionu.
  • Saranda – miasto pełne zabytków, takich jak ruiny synagogi z V wieku, Zamek Lekuresi oraz muzeum etnograficzne.