search

Riwiera Albańska

Sprawdź jakie atrakcje przygotowała Riwiera Albańska

Riwiera Albańska jest pasem wybrzeża, w południowej części kraju. Za jej początek uznaje się Park Narodowy Llogara, a za koniec – miejscowość Lukova. Tutejsze wybrzeże oblewane jest ciepłymi wodami Morza Jońskiego i jest to największa atrakcja regionu. Drugą, są przepiękne góry Dynarskie, które w połączeniu z morzem, tworzą tu fantastyczne krajobrazy.

Jest to nowy kierunek turystyczny, bowiem został zauważony w 2009 roku. Jeśli więc szukacie nowych miejsc wypoczynku, to wakacje w Albanii będą świetnym rozwiązaniem. W ciągu tych kilku lat, infrastruktura kurortów położonych wzdłuż wybrzeża bardzo się rozwinęła. Czekają tu na Was liczne restauracje, bary, tawerny, kluby nocne (które już zyskały międzynarodową renomę) oraz całe mnóstwo atrakcji dla każdego.

Riwiera albańska

Domy wakacyjne

Jeśli Riwiera Albańska, to tylko z NOVASOL. Każdy, kto nie lubi hoteli i ich zatłoczonych stołówek i basenów, koniecznie powinien sprawdzić naszą ofertę. Propozycja NOVASOL to alternatywa dla tradycyjnego hotelarstwa, ponieważ oferujemy prywatne domy i apartamenty wakacyjne w Albanii. Oznacza to, że niezapomniane wakacje spędzicie w sprawdzonych pod kątem jakości i komfortu – prywatnych kwaterach. Są one oddane wyłącznie dla Waszego użytku oraz są dostępne przez cały rok. Wszystkie nasze kwatery są w pełni wyposażone, co dotyczy również kuchni. Nasze obiekty, są również atrakcyjnie zlokalizowane, zarówno w kurortach tętniących życiem, jak i poza nimi, wśród ciszy i natury.

Riwiera albańska

Wybrzeże riwiery

Riwiera Albańska to w wielkim skrócie przepiękne wybrzeże. Tutaj spotkacie fantastyczne krajobrazy i widoki, na które składa się połączenie gór i morza. To tutaj, zobaczycie „nagle wyrastające z morza wysokie wzniesienia, formacje skalne oraz liczne zatoki. Już sama podróż autem wzdłuż wybrzeża dostarczy Wam niesamowitych wrażeń, a co dopiero piesze wycieczki czy możliwość podziwiania brzegu od strony wody, podczas rejsu.

Riwiera albańska to również bogactwo plaż. Urlop w Albanii to możliwość wypoczynku na plażach w kurortach oraz na dzikich, wręcz dziewiczych plażach. Całe wybrzeże kraju dopiero się rozwija, dlatego też znajdziecie tu miejsca nie tknięte przez działalność człowieka, co oznacza plażowanie wśród pięknych widoków w ciszy i spokoju. Takie miejsca są również wybierane przez amatorów nurkowania i snorkelingu, ponieważ Morze Jońskie jest bogate w życie morskie. Z kolei w kurortach, czeka na Was bogactwo wyposażonych i strzeżonych plaż. Dominują tu plaże żwirowe i kamieniste, dlatego też niezbędne jest tutaj posiadanie obuwia ochronnego. Najbardziej popularne plaże znajdziecie w takich osadach jak: Dhermi, Lukova, Borsh i Himara.