search

Wakacje w Durres – domy wakacyjne

Odkryjcie Durres

Durres jest jednym z najbardziej znanych kurortów w Albanii. Jest to miasto stale rozwijające się, a coraz większa liczba wczasowiczów co roku, zdaje się potwierdzać, że zmiany idą w dobrym kierunku. Durres jest także jednym z najstarszych miast w Albanii i drugim co do wielkości w kraju. Łączy ono dwie cechy: plaże oraz zabytki. Takie połączenie, daje Wam udaną receptę na niezapomniane wakacje w Albanii. Warto jednak pamiętać, że jest to miejsce gdzie turystyka dopiero się rozwija, dlatego wybierając się tu, miejsce odrobinę wyrozumiałości dla faktu, że nie wszystko „chodzi tu jak w zegarku”. Jeśli jednak lubicie odkrywać nowe miejsca, to jest to kierunek idealny dla Was.

Durres

Domy wakacyjne

W regionie i mieście Durres mamy propozycje domów i apartamentów wakacyjnych, skierowaną właśnie dla Was. Oferta NOVASOL jest alternatywą dla zatłoczonych i hałaśliwych hoteli, w których trudno o ciszę i prywatność. Nasze obiekty Wam to gwarantują. Nasze kwatery to samodzielnie jednostki, w których odpoczniecie w komfortowych warunkach. Wszystkie nasze domy wakacyjne w Albanii, są w pełni wyposażone we wszelkie niezbędne meble i urządzenia. Obiekty wakacyjne z naszej oferty są zlokalizowane zarówno w centrum, blisko plaż jak i na obrzeżach miasta. Jest tu także możliwość pobytu z psem lub kotem.

Durres

Plaże Durres

Durres słynie z plaż, które są tu długie i piaszczyste. Położone nad wodami Morza Adriatyckiego obiekty, świetnie nadają się na wypoczynek z dziećmi, bowiem wejście do wody jak i spadek dna morskiego są tu bardzo łagodne. Wody morskie są bardzo czyste i błękitne, a więc zachęcają do kąpieli. Pamiętajcie jednak, że im bliżej centrum miasta tym plaże, a co za tym idzie i woda są bardziej zatłoczone. Jeśli chcecie swobodnie popływać lub wypocząć w cichszym otoczeniu, to wybierzcie się poza centrum miasta, na mniej uczęszczane odcinki. Urlop w Albanii, to także możliwość uprawiania sportów wodnych oraz obserwacji dna morskiego. Szczególnie bogate w ryby i żyjątka morskie są odcinki wybrzeża, położone za miastem. Możecie również skorzystać z oferty rejsu połączonego z nurkowaniem na otwartym morzu. Najpopularniejsze plaże w okolicach Durres to: Golem, Mali Robit, Kavaja Rock, Lalzit (25km od miasta) oraz Portez (13km od miasta).

Durres

Atrakcje turystyczne

Z racji swojego wieku, Durres pełne jest zabytków pochodzących nawet z czasów antycznych. Do tego doliczyć trzeba liczne, nowopowstałe atrakcje oraz infrastruktura turystyczna, składająca się z barów, restauracji, klubów nocnych, bawialni i wielu innych atrakcji. Wczasy w Albanii, to okazja na poznanie takich miejsc jak:

  • Zamek – pochodzący z V wieku. Otoczony jest grubym murem, który był przebudowywany w średniowieczu.
  • Amfiteatr rzymski – największy tego typu obiekt na całym półwyspie. Powstał w II wieku i dziś jest jedna z największych atrakcji turystycznych.
  • Muzeum Archeologiczne – największe w Albanii z bogatą kolekcją artefaktów pochodzących z czasów panowania antycznych Greków, Rzymian oraz Hellenów.
  • Wieża Wenecka – świetnie zachowana budowla obronna z XVI wieku.
  • Meczet Fatih  z XVI wieku.