search

Domy i apartamenty wakacyjne w Albanii

Wakacje w Albanii tylko z NOVASOL

Odwiedź Albanię i odkryj kraj o zapierających dech w piersiach krajobrazach, pięknych plażach, zaśnieżonych górach, jeziorach i tętniących życiem miastach i miasteczkach. Albania leży w sercu regionu nad Adriatykiem, gdzie czeka na Was słońce, wysokie temperatury i cudowne plaże. Apartament wakacyjny w Albanii będzie cudownym punktem wyjściowym do odkrywania uroków tego egzotycznego kraju. Unikatowy folklor, regionalne wina i, oczywiście tradycyjna kuchnia charakteryzująca się wpływami greckimi i tureckimi czeka na was właśnie tu – w Albanii. Wybierzcie się na wędrówkę i wspinaczkę wśród nietkniętej przyrody regionów takich jak Bjeshkët e Namuna, “zaczarowanych gór”, których krystaliczne rzeki zaopatrują w pitną wodę położony poniżej region Thethi. Woda w Albanii jest wszechobecna. Po całym kraju rozsiane są niezliczone, starożytne jeziora, jak na przykład Jezioro Ochrydzkie, najgłębsze jezioro na Bałkanach, będące domem dla 200 różnych gatunków.

Wakacje w Albanii

Apartamenty wakacyjne w mieście portowym Durrës

Durrës (sprawdźcie także nasz produkt "wakacje w Durres") to miasto o długiej historii, bo powstałe już w 627 r. p.n.e., które położone jest w środkowej Albanii. Według legendy Durrës założone zostało przez jednego z iliryjskich władców. W roku 1627 p. n. e. tereny te zostały podbite przez Greków z Korfu i Koryntu i nazwane Dyrrachium. W IV w. p. n. e. Durrës zostało niezależnym miastem. W 229 r. p. n. e. miasto zostało podbite przez Rzymian. W ciągu pierwszego do trzeciego wieku Durrës przekształciło się w gospodarcze centrum i istotny port wschodnich wybrzeży Adriatyku. W IV wieku n.e. gospodarka załamała się na skutek trzęsienia ziemi i Durrës zostało już tylko niewielkim miasteczkiem handlowym.

 

W wieku VI i VII sytuacja miasta - głównie dzięki strategicznemu położeniu geograficznemu, uległa poprawie i Durrës stało się ponownie jednym z najważniejszych miast regionu i całego Bizancjum. W 1914 roku miasto przez krótki czas było nawet stolicą Albanii. Dzisiaj Durrës jest jednym z największych miast i portów morskich Albanii. Po stolicy kraju - Tiranie (polecamy także apartamenty w Tiranie)- jest to jeden z najważniejszych ośrodków gospodarczych Albanii, przede wszystkim dzięki portowi oraz turystyce. Wybrzeże Albanii jest bowiem idealne na rodzinne wakacje - woda jest ciepła, brzeg płytki, a piaszczyste plaże - szerokie. Tętniące życiem miasto Durrës dzięki takiemu zapleczu to zatem idealne miejsce na wypoczynek. Zarezerwuj tutaj apartament wakacyjny z oferty NOVASOL. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą domów wakacyjnych w całej Europie.

Wakacje przy plaży - Ksamil Albania

Wycieczki w czasie wakacji w Albanii

Amfiteatr: jedna z największych i najpiękniejszych atrakcji Albanii, która zachowała się z czasów antycznego Durrës. Jest to największy tego typu obiekt na Półwyspie Bałkańskim, wybudowany w II w. n. e. i przeznaczony na ok. 20.000 widzów. W X w. na tym terenie wybudowana kaplicę i cmentarz. Dziś zwiedzać można część galerii, schody i arenę. Amfiteatr został odkryty w 1966 r. przez zupełny przypadek przez mieszkańca miasta, który upraiwał intensywnie swój ogród. W następstwie trzęsienia ziemii udało wię odkopać tylko 1/3 antycznego miasta.

Muzeum Archeologiczne: Muzeum Archeologiczne jest położone w pobliżu wybrzeża i można w nim podziwiać wykopaliska z terenu antycznego miasta Durrës.

CZY WIEDZIELIŚCIE, ŻE?

  • Zarówno wesela, jak i inne specjalne okazje świętowane w Albanii okraszone są zazwyczaj wyjątkową, tradycyjną muzyką, tańcami i śpiewem.
  • W Berat, starym mieście usytuowanym w cieniu zamku i posiadającym tuzin kościołów, możecie natknąć się na ikony Onufrego, którego talent sprawił, że jego dzieła przetrwały już osiem wieków.
  • Wiosną, rzeka Osun napełnia się topniejącą wodą spływającą z gór i tym samym otwiera ją dla żeglugi śródlądowej. Natomiast latem można wędrować po jej pięknym kanionie.