Arriving on a Saturday will increase the number of available properties

Domy wakacyjne w Słowenii

Jakie są wakacje w Słowenii?

Mimo swoich niewielkich rozmiarów, Słowenia to prawdziwa perełka turystyczna. Można by powiedzieć: Mała, ale za to jaka! Słowenia, niewielki zielony kraj położony między Alpami a Morzem śródziemnym, charakteryzuje się najróżniejszymi formami terenu. Na wybrzeżu adriatyckim panuje typowy klimat śródziemnomorski, podczas gdy w części śródlądowej Słowenii - kraju "po słonecznej stronie Alp", panuje przeważnie klimat alpejski. Powstałe dzięki temu kontrasty tworzą ze Słowenii kraj o wyjątkowych walorach wypoczynkowych, który niezależnie od pory roku i zainteresowań ma zawsze coś wyjątkowego do zaoferowania. Szczególnie korzystając z domu wakacyjnego mogą Państwo delektować się urlopem według własnych upodobań i podziwiać piękno natury z innej strony turystki masowej.

Sprawdź ofertę domów wakacyjnych w Słowenii

Wypoczynek w domu wakacyjnym

Planując wakacje nie powinni Państwo ominąć tej niewielkiej części 50 km wybrzeża Adriatyku. Rozciąga się ono wzdłuż miejscowości kąpieliskowych Koper i Izola, aż do Piran i Portoroz. Wedle upodobań i humoru możecie Państwo wybierać między zatokami naturalnymi a żwirowymi, delikatnymi plażami piaszczystymi lub bogato zabudawanymi nadbrzeżnymi promenadami z mostkami i drabinkami. W lecie mogą Państwo uprawiać tutaj niezliczone dyscypliny sportów wodnych. Sielskie plaże są uzupełniane atmosferą malowniczych śródziemnomorskich miasteczek. Nasza wskazówka na mniej ciepłe dni: prawie cały odcinek słoweńskiego wybrzeża Adriatyku można przejechać wzdłuż morza na rowerze - wystarczy go tylko wypożyczyć. No i oczywiście istnieją w Słowenii domy wakacyjne z własnym basenem - basen z pewnością będzie dodatkową atrakcją podczas wypoczynku.

Sprawdź ofertę kwater na wakacje w Słowenii

Słoneczne Alpy

Słowenia ma oczywiście o wiele więcej do zaoferowania oprócz wybrzeża. Tysiące tajemniczych jaskiń stalaktytowych, góry, rzeki, wodospady, jeziora, potężne grody, zamki i barokowe miasta, takie jak Ljubljana i Maribor. Stadnina Lipizza w Lipica lub Park Narodowy Triglav, ze swoim prawie 3000 m szczytem są również porządanymi atrakcjami. Możecie Państwo delektować się pięknem natury w czasie przedwiośnia i jesieni uczęszczając pełnymi barw ścieżkami pieszymi i rowerowymi. Mogą też Państwo zrelaksować się w licznych uzdrowiskach, np. Rogaska Slatina.

Jeżeli interesują się Państwo historią i kulturą, zachęcamy do odwiedzenia licznych muzeów oraz skansenów, gdzie można zobaczyć pozostałości po walkach Pierwszej Wojny światowej.

Niektóre zamki i pałace zostały odnowione i przekształcone w muzea, restauracje i hotele. Większość pałaców położona jest wzdłuż wybrzeża, dzięki czemu rozciąga się stąd cudoeny widok.

Sprawdź ofertę domów wakacyjnych w Słowenii

Zimowy urlop w domu wakacyjnym

Słowenia, szczególnie przez swoją atrakcyjność cenową, jest coraz bardziej uwielbiana przez sportowców zimowych. Zimą kusi 12 terenami narciarskimi, z których można korzystać od grudnia do głównego sezonu w lutym, najbardziej popularnymi obszarami są Krajnska Gora oraz Rogla. Domy wakacyjne w Słowenii znajdują się często w pobliżu nartostrad, ale zawsze znajdą Państwo szybkie dojście także do biegowych tras narciarskich.

W Słowenii odbywa się wiele festiwali. Jednak najbardziej znane są Zawody Pucharu świata w skokach narciarskich, które odbywają się w Planicy.

Sprawdź ofertę domów przyjaznych dla zwierząt

Urlop z psem w Słowenii

NOVASOL postanowiła wyjść naprzeciw klientom, chcących podróżować z czworonożnym przyjacielem. Wiele domów wakacyjnych z oferty NOVASOL umożliwia przyjazd z jednym, a czasami dwoma pieskami lub innymi zwierzętami domowymi. Nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Dodatkowo w niektórych domach znajdą Państwo adres i telefon kontaktowy do pobliskiego weterynarza. Zachęcamy Państwa do planowania wakacji z pupilem!

Również w pozostałych krajach Europy NOVASOL ma do zaoferowania wspaniałe domy i apartamenty wakacyjne. Zachęcamy do rezerwowania domów i apartamentów z bogatej oferty NOVASOL!