Arriving on a Saturday will increase the number of available properties

Zimowe wakacje w Norwegii

Zimowa bajka w śniegu

W Norwegii znajdą Państwo świetne warunki do spędzenia zimowych wakacji. W znanych regionach narciarskich wokół Hemsedal, Lillehammer (Hafjell), Geilo lub Oslo czekają fantastyczne stoki narciarskie, doskonale przygotowane trasy do narciarstwa biegowego i Funparki dla Snowboardzistów z całego świata. Na dalekiej północy Norwegii narciarze biegowi i alpejscy mają zagwarantowany śnieg! Norwedzy wiedzą jak powinien wyglądać zimowy wypoczynek – oferta przytulnych domów wakacyjnych w otoczeniu przyrody jest ogromna.

Dodatkowo wynajęcie cudownego domu wakacyjnego, np. drewnianej chaty, zwiększy wspaniałą atmosferę. Domy wakacyjne zapewniają wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie sprzętu sportowego. Domy wakacyjne to idealne miejsce na wakacje w gronie rodziny lub przyjaciół.

Przygoda z narciarstwem biegowym!

Norwedzy dowodzą, iż urodzili się z nartami na nogach. Prawie wszyscy mieszkańcy Norwegii jeżdżą na nartach, wielu z nich nie potrafi sobie przypomnieć, kiedy po raz pierwszy stanęło na nartach. Z wysokimi górami i głębokimi dolinami Norwegia oferuje wspaniałe krajobrazy oraz fantastyczne trasy narciarstwa biegowego. Norwegia to prawdziwy raj dla narciarzy! Zimą tysiące tras jest przygotowywanych i pielęgnowanych przez lokalną ludność. Domy wakacyjne Novasol znajdują się często przy trasach biegowych.

 

Norwegia to absolutny raj dla narciarzy biegowych! Tutaj każdy narciarz biegowy znajdzie coś dla siebie, od tras biegowych przebiegających przez las aż po wysokogórskie trasy biegowe. Większość regionów narciarskich dysponuje siecią szlaków narciarskich o długości od 50 do 400 km. W sezonie pobocznym jedna trzecia szlaków narciarskich jest dostępna, natomiast w sezonie głównym bez problemu można korzystać ze wszystkich szlaków. Do tego dochodzą niezliczone kilometry oznaczonych, ale nieprzygotowanych wysokogórskich tras narciarskich oraz często oświetlanych tras. Osoba wybierające się w wyższe partie gór powinny zaopatrzyć się w mapę, kompas a także ciepłą odzież i wystarczającą ilość jedzenia. Wycieczki na wysokich równinach, poza ośrodkami chat wakacyjnych, powinny być podejmowane tylko przy dobrych i stabilnych warunkach pogodowych!

Przygoda z narciarstwem alpejskim!

Nie należy zapominać, iż Norwegia znana jest także z narciarstwa alpejskiego. Także tutaj można zachwycić się przepiękną przyrodą Norwegii. Zapaleni narciarze zjeżdżają ze stromych zboczy.

W Norwegii zima trwa dłużej – niektóre regiony narciarskie aż do końca kwietnia gwarantują klientom śnieg! Narciarstwo alpejskie obecne jest w Norwegii od dawna. Do Państwa dyspozycji jest 390 wyciągów orczykowych, 50 wyciągów krzesełkowych, 4 wyciągi gondolowe i około 250 mniejszych wyciągów. Najbardzie znane regiony sportów zimowych położone są w Hemsedal i okolicy Trysil i Geilo.

 

Domy wakacyjne w okolicy Hemsedal

Domy wakacyjne w okolicy Trysil

Domy wakacyjne w okolicy Geilo

Zabawa na Snowboardzie!

Norwegia to wymarzony kierunek wakacyjny dla miłośników snowboardu. Norweskie parki terenowe nie szczędzą czasu i pieniędzy, aby przygotować idealne miejsce wypoczynku dla snowboardzistów. Liczne parki snowboardowe to miejsce spotkań entuzjastów z całego świata. Prawie wszystkie centra alpejskie mają własne rampy, parki rozrywki i inne konieczne wyposażenie.

 

Najbardziej znane centra alpejskie znajdują się m.in. w Hafjell, Hemsedal i Gaustablikk. W wielu regionach narciarskich na miłośników zimowego szaleństwa czeka wiele innych atrakcji: od oglądania łosi i karmienia reniferów po jazdę psimi zaprzęgiem i lodową wspinaczkę. Każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie! Większość miejscowości oferuje także inne usługi, odpoczną tam Państwo po całym dniu na stoku. Firma NOVASOL oferuje domy wakacyjne w regionach narciarskich, w tych domach wakacyjnych po całym męczącym dniu, mogą Państwo odpocząć przy kominku lub w saunie.

 

NOVASOL ma w swojej ofercie bogaty wybór apartamentów wakacyjnych i domów wakacyjnych w pobliżu wszystkich większych regionów narciarskich w Norwegii. Zachęcamy do dowiedzenia naszych domów wakacyjnych w raju narciarzy biegowych, np. Rondane. Ten, kto uważa, że zimowe wakacje muszą być drogie, jest w błędzie! Szczególnie poza sezonem głównym, ceny pozytywnie Państwa zaskoczą.

Miejskie idee na spędzenie czasu wolnego!

Oprócz jazdy na nartach, warto odwiedzić stolicę Norwegii, Oslo. Znajdą tu Państwo wszystko to, co oferuje duże miasto: sklepy, wydarzenia kulturalne i rozrywkowe, restauracje, kawiarnie. Oslo położone jest pięknie przy końcu Fiordu Oslo, pośrodku między morzem i szkierami. Jeżeli zdecydują się Państwo na odwiedzenie Oslo, zachęcamy do skorzystania zarówno z oferty zimowej: jazda na nartach i łyżwach, jak również z bogatej oferty kulturalnej i gastronomicznej! Na Państwa wizytę czeka tu ponad 50 muzeów. Godny odwiedzenia jest także jedyny w swoim rodzaju Park Rzeźb Vigeland.