Wakacje w regionie górskim Norwegii
Arriving on a Saturday will increase the number of available properties

Domy wakacyjne w regionie górskim

Domy w górskim regionie Norwegii

NOVASOL oferuje wiele atrakcyjnych domów wakacyjnych w norweskich górach. Wybierając naszą ofertę mają Państwo możliwość samodzielnego organizowania czasu wolnego, tutaj sami Państwo decydują co i kiedy zobaczyć. A, jeżeli mają Państwo ochotę na słodkie lenistwo, w domach wakacyjnych znajdą Państwo wszystko to, co jest niezbędne, aby w pełni odpocząć. Tutaj, siedząc w ciepłym wnętrzu domu wakacyjnego, mogą Państwo podziwiać wspaniałą otaczającą przyrodę. Bliskość gór zachęca do organizowania wycieczek pieszych, rowerowych lub zimą wypraw narciarskich.

Dom wakacyjny w górskim regionie Norwegii to idealna baza wypadowa na organizowane przez Państwa wycieczki.

Sprawdzone domy wakacyjne w górach Norwegii

Wakacje w regionie górskim Norwegii

Region górski Norwegii obejmuje wewnętrzną część południowej Norwegii oraz, w większym lub mniejszym stopniu, wiele innych powiatów. Mówiąc o regionie górskim Norwegii, należy pamiętać, iż nie są to wysokie góry.

Wiele miejscowości, które znajdują się w regionie górskim, położonych jest w dolinach niedaleko od większych miast. NOVASOL ma w swojej ofercie dużo domów wakacyjnych w tym regionie. W regionach górskich znaleźć można zarówno tradycyjne norweskie chaty górskie, jak również nowoczesne i bardzo dobrze wyposażone domy wakacyjne z jacuzzi i sauną.

W NOVASOL każdy znajdzie dom wakacyjny dla siebie na niezapomniane wakacje w Norwegii.

Szlaki turystyki pieszej w parkach narodowych

Parki Narodowe

Na amatorów górskich wędrówek czekają tu wspaniałe trasy po parkach narodowych.

  • Hardangervidda - największy w Europie płaskowyż, na którym ze względu na surowy klimat można podziwiać dzikie renifery, sowy śnieżne i lisy podbiegunowe. Są tu wspaniałe trasy turystyki pieszej, zimą natomiast trasy narciarstwa biegowego.
  • Rondane - na terenie parku można podziwiać 124 gatunki ptaków, 240 gatunków roślin i oczwiście renifery. Są tu szlaki o różnych stopniach trudności.
  • Jotunheimen - najwyższy masyw w Północnej Europie. Teren jest tu zróżnicowany, dzięki czemu znajdują się tu zarówno łagodne trasy przezl doliny, jak i trudniejsze trasy po stromych ścianach lodowców. Występują tu renifery, łosie, rosomaki, rysie i jelenie.
  • Femundmarka - można tu podziwiać wspaniały krajobraz polodowcowy z wąskimi jeziorkami i głazami narzutowymi. Występują tu renifery, wilki, rysie, woły piżmowe oraz orły. Latem można skorzystać z wycieczki łodzią po jeziorze.
Aktywne wakacje w Norwegii górskiej

Region górski – nie tylko zimą

Pomimo tego, iż okolice górskie w Norwegii łączone są przede wszystkim z zimą, śniegiem i wakacjami narciarskimi, coraz więcej ludzi decyduje się odkrywać ten region również w innych porach roku. Jesień np. to nieporównywalnie piękny sezon wakacyjny wewnątrz kraju oraz w górach. Powietrze jest cudownie czyste i przyroda jaśnieje jesiennymi barwami. Latem znajdą tu Państwo wspaniałe widoki oraz wiele szlaków wędrówkowych, wspinaczkowych. Można tu wówczas zbierać jagody i grzyby a także łowić ryby w rzekach i jeziorach, brodzić w rzekach i robić wiele innych wspaniałych rzeczy. Zapraszamy do regionu górskiego, który jest idealny zarówno na wakacje z dziećmi, jak i urlop z przyjaciółmi. Wspaniała przyroda zachwyci każdego!

NOVASOL - wspaniałe domy wakacyjne w Europie!