Wspaniałe krajobrazy Norwegii środkowej
Arriving on a Saturday will increase the number of available properties

Zakwaterowanie w Norwegii środkowej

Zakwaterowanie w Norwegii środkowej

Planując wakacje w Norwegii środowej warto wcześniej pomyśleć o znalezieniu odpowiedniego zakwaterowania. NOVASOL oferuje wspaniałe domy wakacyjne w Norwegii środkowej. Decydując się na zakwaterowanie z NOVASOL sami Państwo wybierają rodzaj i standard kwatery. A jest z czego wybierać: od prostych domków poprzez typowo norweskie hytte aż po luksusowe wille z prywatnym basenem. Bogata oferta NOVASOL jest idealna zarówno dla wędkarzy, miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu oraz rodzin z dziećmi i wypoczywającach wspólnie znajomych.

Zakwaterowanie w Norwegii środkowej - nie zwlekjcie Państwo i zarezerwujcie juś dziś!

Garstka faktów

Środkowa Norwegia składa się z dwóch regionów: Północnego i Południowego Trøndelag. Zajmuje ona powierzchnię 41 260 km2 (równą powierzchni Danii). Rejon ten jest słabo zaludniony przez niecałe 405 000 mieszkańców. Jedna trzecia ludności zamieszkuje w Trondheim, największym mieście Norwegii Środkowej. Można by sądzić, że Norwegia Środkowa znajduje się w środku Norwegii, jednakże jest to sąd mylny: od Trondheim do Honningsvåg (wybrzeże północne Nordkapp) jest wciąż 1617 km. Od Trondheim do Kristiansand (na samym południu Norwegii) jest tylko 825 km, a od Trondheim do Oslo - tylko 498 km. (Podane w kilometrach odległości obliczone są według zalecanej najlepszej trasy).

Wakacje w Norwegii środkowej

Domy wakacyjne w środkowej Norwegii

Norwegia środkowa albo także Midt-Norge była w średniowieczu ważnym miejscem pielgrzymek i norweskim centrum władzy. Tu znajduje się większość zabytków z wczesnej historii Norwegii. Ale Norwegia środkowa to nie tylko historia. Ogromne obszary górskie na południu, wiele fiordów i bogatych w ryby fiordów czyni ten region wakacyjnym rajem dla każdego. Tak dla miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu, jak i amatorów polowań i wędkowania. Dzięki zróżnicowanemu krajobrazowi Norwegia środkowa jest miejscem wypoczynku Norwegów. Pobyt w Norwegii środkowej z pewnością Państwa nie rozczaruje.

Wakacje w Norwegii to gwarancja wypoczynu w otoczeniu wspaniałej, nie do końca jeszcze odkrytej przyrody!

Sprawdzone domy wakacyjne w Norwegii środkowej

Wspaniała przyroda

Okręg Midt-Norge nazywany jest także Trønderlag i dzieli się na Trønderlag Północny i Trønderlag Południowy. Na południu i południowym-wschodzie Midt-Norge graniczy z wysokimi górami Trollheimen - Dovrefjell, Rørosvidda i Sylene. Krajobraz przechodzi stopniowo w wybrzeże i fiordy oraz duże doliny. Na wybrzeżu Norwegii środkowej występuje wiele fiordów i niezliczona liczna wysepek. Rzeki regionu znane są przede wszystkim ze względu na mnogość żyjących w nich ryb. Ciekawostką jest, że na dziesięć, bogatych w łososie rzek, sześć znajduje się tutaj w Norwegii środkowej. Są to: Namsen, Orkla, Gaula, Stordalselva, Stjørdalselva i Verdalselva. Zachęcamy Państwo do rezerwowania domów wakacyjnych NOVASOL w pobliżu gór lub rzek. Nic nie smakuje lepiej niż własnoręcznie złowiona ryba, przygotowana w kuchni domu wakacyjnego.

Klimat

W środkowej Norwegii występują duże różnice klimatyczne: na wschodzie panuje klimat kontynentalny z wyjątkowo niskimi temperaturami zimowymi na wyżynie Røros. Na zachodzie klimat jest wilgotniejszy, a zimy dosyć łagodne. Duże rejony tego okręgu leżą otwarte na północnym zachodzie, co powoduje zmienną pogodę. Styczeń jest miesiącem najzimniejszym, podczas gdy lipiec i sierpień są najcieplejsze. Duża część opadów ma miejsce jesienią i zimą, a latem może być także mglisto.

Zakwaterowanie w Norwegii środkowej na każdą kieszeń

To warto zobaczyć...

  • Park Olimpijski w Lillehammer.
  • Park Narodowy Dovrefjell, gdzie można oglądać woły piżmowe.
  • Stare miasto w Røros - wpisane na Listę światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.
  • Trasa widokowa w Besseggen w Parku Narodowym Jotunheimen.

Ponadto zachęcamy do zorganizowania wycieczki rowerowej trasą Rallarvegen, nauki jazdy telemarkiem z ośrodkach narciarskich w Hemsedal, Trysil i Hafjell oraz wycieczki krajobrazowymi trasami Tindevegen, Sognefjellvegen i Valdreflye.

Dom wakacyjny w Norwegii środkowej będzie idealną bazą wypadową na organizowane przez Państwa wycieczki i wyprawy.

NOVASOL oferuje idealne dla każdego domy wakacyjne w Europie.