Wakacje w Południowej Norwegii
Arriving on a Saturday will increase the number of available properties

Domy wakacyjne w Południowej Norwegii

Domy wakacyjne w Południowej Norwegii

W NOVASOL czekają na Państwa wspaniałe, dobrze wyposażone domy wakacyjne w Południowej Norwegii. Jeżeli podczas wakacji w Norwegii chcą Państwo skorzystać zarówno z pięknych nadmorskich plaż, jak również sprawdzić swoje wędkarskie możliwości w jeziorach, Południowa Norwegia będzie odpowiednim miejscem. Domy wakacyjne NOVASOL wydają się wprost stworzone na wakacje z dziećmi oraz wypoczynek w gronie znajomych. Norwegia Południowa to cudowne miejsce, gdzie w otoczeniu wspaniałej przyrody odpoczną Państwo od codziennych trosk i naładują się pozytywną energią.

Sprawdzone domy wakacyjne w Południowej Norwegii - już dziś pomyśl o najbliższych wakacjach!

Wakacje w Norwegii Południowej

Wakacje w Południowej Norwegii

W NOVASOL wydzieliliśmy w Południowej Norwegii dwa regiony: Indre Agder (obszar wewnątrz regionu) i region nabrzeżny. "Sørlandet" (region nabrzeżny) określany jest często mianem norweskiej riwiery. Jest to region ulubiony i najczęściej wybierany na wakacje przez Norwegów. Dzięki zróżnicowanej linni brzegowej, licznym wysepkom i zatoczkom, region ten przyciąga żeglarzy. Z kolei piaszczyste plaże są ulubionym celem podróży amatorów kąpieli słonecznych.

NOVASOL mianem Południowej Norwegii określa regiony wschodniego i zachodniego Agder oraz południowej części Telemarku. Region nabrzeżny jest najgęściej zaludniony, szczególnie wokół większych miast. Na obszarach wewnątrz regionu ludność jest rozsiana i podobnie, jak na całej północy, jest wiele niezamieszkałych terenów łąkowych i górskich.

Południowa Norwegia – wspaniałe miejsce na Państwa wakacje w Norwegii!

Norwegia Południowa - zakwaterowanie na każdą kieszeń

Wspaniałe miejsca w regionie

Kristiansand na południowym szczycie Norwegii to największe miasto w tym regionie. Miasto zostało założone w roku 1641 przez duńskiego króla Christiana IV. Kristiansand jest znane z drewnianych domów w części miasta "Posebyen". Park zwierząt i rozrywki oddalony jest 11 km na południe od Kristiansand i jest prawdziwym rajem dla dzieci w każdym wieku.

Wzdłuż wybrzeża, na wschodzie i zachodzie od Kristiansand, położone są malownicze miejscowości Brevik, Kragerø, Risør, Tvedestrand, Arendal, Grimstad, Mandal, Farsund i Flekkefjord. Te małe, przytulne miejscowości charakteryzuje szczególna atmosfera. Białe, drewniane domy i wąskie uliczki zachęcają do romantycznych spacerów i odkrywczych wypraw. W portu aż się roi od ludzi, żaglówek, łodzi rekreacyjnych różnej wielkości i łodzi rybaków, sprzedających złowione ryby. Wieczorami ulice wypełniają się roześmianymi turystami, idącymi na kolację, koncert lub po prostu na spacer.

Lotnisko znajduje się w Kristiansand (Kjevik). Są tu połączenia promowe z Danią na trasach Kristiansand-Hirtshals i Kristiansand-Fredrikshavn.

Wędkowanie w Norwegii Południowej

Idealne warunki wędkarskie

Obszar wewnątrz kraju, za wybrzeżem, położony jest trochę w ukryciu. Panują tu idealne warunki do spokojnego wypoczynku. Góry i doliny dają poczucie bezpieczeństwa. Mogą tu Państwo wędrować cały dzień i nie spotkać innego człowieka. NOVASOL ma w swojej ofercie m.in domy wakacyjne dla wędkarzy. No wyposażeniu takich domów znajduje się często łódź z silnikiem oraz miejsce do oprawiania ryb. W Norwegii Południowej można wędkować zarówno z lądu jak i z wody. A w dobrze wyposażonej kuchni domu wakacyjnego bez problemu wyczarują Państwo wspaniałe dania ze świeżo złowionych ryb. W kwatarach wakacyjnych w Norwegii Południowej znajdą Państwo wszystko to, co jest niezbędne dla udanych wakacji. A co najważniejsze wynajem domu wakacyjnego w Norwegii nie musi zrujnować Państwa budżetu!

Domy wakacyjne w Norwegii Południowej

Tego warto doświadczyć

Spędzając wakacje na południu Norwegii koniecznie powinni Państwo skorzystać z atrakcji, jakie oferuje region. Polecamy:

  • wycieczkę samochodem wzdłuż południowego wybrzeża Norwegii - zachwycą tu Państwa nadmorskie miasteczka i cudowne piaszczyste plaże.
  • zjazd pod ziemieę w kopalni srebra w Konsberg.
  • rejs promem przez Kanał Telemarku.
  • spacer po Egersund - jednym z lepiej zachowanych drewnianych miast Norwegii.
  • latarnię morską na półwyspie Lindesnes - najdalej na południe wysunięte miejsce w Norwegii.
  • portową część Arendal - drewniana zabudowa z XIX wieku.
  • kolejkę linową Krossobanen.

Nie zwlekajcie Państwo i już dziś pomyślcie o rezerwacji domu wakacyjnego w Europie.