Arriving on a Saturday will increase the number of available properties

Państwa zniżki na atrakcje w Norwegii

Domy wakacyjne w Norwegii

W ofercie NOVASOL znajdą Państwo wiele atrakcyjnych domów wakacyjnych w Norwegii, od prosto urządzonych domków, poprzez tradycyjne norweskie hytte aż po luksusowe wille z basenem, prywatnym dojściem do wody, łodzią lub sauną. W NOVASOL sami Państwo wybierają standard i poziom luksusu, w jakim chcą spędzić urlop w Norwegii. Znajdą tu Państwo idealne warunki zakwaterowania dla wędkarzy, dla amatorów aktywnego wypoczynku, dla osób zainteresowanych poznaniem kultury i tradycji oraz dla osób szukających spokoju i wytchnienia od codziennych trosk.

Atrakcje w Norwegii

W wolnym czasie zachęcamy Państwa do urządzenia wyprawy do historycznych skarbów Norwegii! Albo spędzenia dnia w parku rozrywki. Druga propozycja spodoba się przede wszystkim dzieciom. I nic w tym dziwnego, Norwegia to jeden z bardziej przyjaznych dzieciom krajów w Europie.

Firma NOVASOL postanowiła uczynić Państwa wypoczynek w Norwegii jeszcze lepszym. Z dokumentami najmu NOVASOL otrzymają Państwo wiele zniżek na atrakcje w Norwegii.

Atlantikpark Ålesund

Atlantikpark Ålesund

Położony na północ od Ålesund, Atlantikpark jest jednym z większych akwariów z wodą morską w północnej Europie. M.in. w 11 akwariach można tu obserwować życie w morzu wzdłuż norweskiego wybrzeża i w Północnym Atlantyku. Na gości NOVASOL czeka tu, w kawiarni Café „Breisundet” filiżanka kawy oraz lemoniada dla dzieci.

Więcej informacji na www.atlanterhavsparken.no

GRATIS KAWA I LEMONIADA

Zniżka na wstęp do Eidsvollbugningen

Budynek Eidsvoll

"Eidsvollbygningen" jest jednym z najważniejszych symboli narodowych Norwegii. Budynek jest ściśle związany z historią tego kraju - to właśnie tutaj w roku 1814 podpisana została norweska konstytucja. Norwegia stała się niezależnym krajem, na czele którego stanął król, duński książe Christian Frederik. Muzeum ukazuje historię roku 1814 oraz ukazuje obraz dzisiejszej demokratii w nowym, interaktywnym Centrum Demokratii dla najmłodszych. Podczas ferii letnich można tu skorzystać z oferty "Barnas 1814" z wieloma aktywnościami zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Więcej informacji na www.eidsvoll1814.no

25% RABATU NA BILET WSTĘPU

Zniżka na bilet wstępu do kościoła klepkowego w Borgund

Kościół klepkowy w Borgund

Kościół klepkowy Borgund jest turystyczną atrakcją w Lærdal, to jedna z najstarszych i najlepiej zachowanych drewnianych budowli tego typu w Europie. Zachęcamy do odwiedzenia tej wyjątkowej budowli oraz poznania jej historii, miejsca w światowej architekturze. Dowiedzą się tu Państwo jak wyglądało życie religijne w średniowieczu. Wiele zdjęć, filmów i innych informacji sprawi, iż kościół klepkowy będzie interesujący także dla dzieci. Więcej informacji na www.stavechurch.com

10% RABATU NA BILET WSTĘPU

Atrakcje dla całej rodziny w Kongepark

Kongepark

Ten wspaniały park rozrywki z ponad 50 atrakcjami dla całej rodziny położony jest w pobliżu Stavanger. Mogą tu Państwo m.in. wyprodukować własną czekoladę w fabryce czekolady, skorzystać z dużej karuzeli lub jednej z najdłuższych kolejek bobslejowych w Norwegii. Bilet wstępu obejmuje aktywności i show. Dzieci o wzroście poniżej 90 cm mają bezpłatny wstęp. Kongepark położony jest w pobliżu drogi E39, 20 min os Stavanger i 10 min od Sandnes.

Więcej informacji na www.kongeparken.no.

4 BILETY WSTĘPU W CENIE 3 lub 15 % RABATU NA BILET WSTĘPU, jeżeli podróżują Państwo w mniej niż 4 osoby

Wspaniały Park Letni Geilolia

Park Letni Geilo

Park Letni Geilo gwarantuje niezapomniane wakacje dla całej rodziny. Zachęcamy do odwiedzenia parku linowego oraz do skorzystania z wyciągu, który zawiezie Państwa do pięknego punktu widokowego w Geilo, skąd rozciąga się widok na krajobraz górski w Buskerud! Park jest otwarty każdego dnia od końca czerwca do końca sierpnia.

Więcej informacji na www.geiloskisenter.no

10% RABATU NA BILET WSTĘPU DO PARKU WSPINACZKOWEGO I NA WYCIĄG

Zniżka na bilet wstępu do Kopalni Kobaltu

„Blaafarveværket“

„Blaafarveværket“ jest jednym z bardziej interesujących muzeów dla całej rodziny. „Blaafarveværket“ powstał w 1772 roku, kiedy to znaleziono tu rudę kobaltu i powstała kopalnia kobaltu. Obecnie niektóre sekcje kopalni są otwarte dla zwiedzających. Razem z przewodnikiem górskim wchodzą Państwo 200m w głąb góry – na własnej skórze doświadczą Państwo co to znaczy być górnikiem. Wzdłuż kulturalnej ścieżki można tu podziwiać liczne eksponaty.

Więcej informacji na www.blaa.no

20-25% RABATU W ZALEŻNOSCI OD ATRAKCJI W KOPALNI KOBALTU

Muzeum Muncha

Koniecznie odwiedźcie to Muzeum i sprawdźcie na własnej skórze, jakie emocje wywołuje w Was sztuka Edwarda Muncha (1863-1944). Muzeoum to posiada największą kolekcję dzieł tego znanego na całym świecie norweskiego artysty. Jego dwa najbardziej znane dzieła, "Krzyk" i "Madonna", nie bez powodu przyciągają tu każdego roku rzesze turystów. Na terenie muzeum znajduje się przytulna kawiarenka z tarasem, gdzie możecie spróbować specjalnego ciasta-"Krzyk" (norw. Skrik). Natomiast w sklepiku możecie zaopatrzyć się w fantastyczne pamiątki. Muzeum usytuowane jest jedynie w odległości 5 min. od centrum Oslo, bezpośrednbio przy Ogrodzie Botanicznym.

Więcej informacji na www.munchmuseet.no

20% RABATU NA BILET WSTĘPU

UWAGA!

Prosimy pamiętać, aby do wszystkich atrakcji zabrać dokument najmu NOVASOL! Rabaty na wszystkie przedstawione atrakcje można uzyskać jedynie po okazaniu dokumentu najmu NOVASOL. Rabaty nie podlegają wymianie na ekwiwalent pieniężny.

 

Decydując się na wakacje z dojazdem własnym, prosimy pamiętać, iż NOVASOL dysponuje kwaterami nie tylko w Norwegii, ale również w wielu krajach Europy.

W Norwegii czeka na Państwa wiele atrakcji, zarówno przyrodniczych, jak i kulturalnych. Ze wszystkich wydarzeń kulturalnych dla Norwegów największe znaczenie mają obchody 17. Maja, najważniejszego święta ludowego. Natomiast do niezwykłych zjawisk przyrodniczych zaliczamy: fiordy, lodowce, słońce polarne, noce polarne, zorze polarne oraz słońce polarne.

Obchody 17 maja

17 maja jest świętem narodowym Norwegii, upamiętniającym przyjęcie konstytucji dnia 17 maja 1814. Jest to wielkie święto dla całej rodziny, zwłaszcza dla dzieci. W tym dniu nosi się ozdoby ze wstążek w kolorach białym, czerwonym i niebieskim (barwy flagi narodowej) i zakłada się regionalny strój ludowy (bunad). Dzień ten obchodzony jest w całej Norwegii, od dużego miasta po najbardziej oddaloną wieś. Świątecznie ubrani ludzie i kapele muzyczne w eleganckich mundurach i z lśniącymi instrumentami opanowują ulice. Krzyczy się "Hurra" aż do ochrypnięcia, a w między czasie zajada lody i naturalnie kiełbasę. Po południu dla dzieci wyświetlane są za darmo filmy i grane zabawne przedstawienia. Wielu wykorzystuje ten dzień, by udać się razem do restauracji lub świętować w gronie rodzinnym i wraz z przyjaciółmi w domu. Jest to dzień, w którym spotykają się starzy i młodzi, dobrze się bawią i cieszą się z życia i wiosny. Jeżeli odwiedzą Państwo Norwegię 17 maja, nie mogą Państwo odebrać sobie przyjemności świętowania wraz z Norwegami. Prosimy przyłączyć się po prostu do jednego z korowodów złożonych ze śpiewających i wymachujących chorągiewkami dzieci i cieszyć się wraz z nimi.

Centrum Historyczne Nordvegen

Zapoznajcie się Państwo z historią powstania Norwegii, z historią dumnych Wikingów. Dajcie się zaskoczyć 3.000 – letniej historii tego wspaniałego narodu. Więcej informacji na www.visithaugesund.no