Domy i apartamenty wakacyjne na Cyprze
Arriving on a Saturday will increase the number of available properties

Domy i apartamenty wakacyjne na Cyprze

Jakie są wakacje na Cyprze?

Oczywiście, odpowiedź może być tylko jedna – świetne!. Kilometry wspaniałych plaż, ciekawe miasta i niesamowity klimat, sprawiają, że to jedna z najpopularniejszych destynacji w Europie. Poznajcie i wy, trzecią największą wyspę na Morzu Śródziemnym z innej strony – wybierając dom wakacyjny jako indywidualne zakwaterowanie na wakacje, zapoznacie się z wyspą nie jako turyści, a jako mieszkańcy. Odkryjecie tu całkiem nowe, wspaniałe domki wakacyjne na Cyprze w ofercie NOVASOL!

Sprawdź ofertę domów wakacyjnych na Cyprze

Przyroda na Cyprze

Zwraca uwagę szczególny krajobraz wyspy: dwa pasma górskie przecinające kraj, umożliwiające wędrówkę. Warte zbadania są również: pasmo Pentadaktylos albo wulkaniczne i zielone Troodos w głębi lądu. Tutaj zobaczą Państwo najwyższą górę na Cyprze, Olympos. Pośród tych dwóch gór rozciąga się żyzna równina Mesaoria. Długie piaszczyste i żwirowe plaże jak również wybrzeże klifowe z licznymi zatokami sprawiają, że wybrzeże cypryjskie jest tak unikatowe i interesujące. Mogą tu Państwo spacerować ścieżkami mitycznych bogów - miejsce urodzenia bogini Afrodyty z pewnością Państwa oczaruje. Na Cyprze są idealne warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej.

Najlepsza pora roku na zwiedzanie Cypru to z pewnością wiosna. Temperatura powietrza wynosi wówczas ok. 20 stopni Celsjusza. Panują idealne warunki do zwiedzania wyspy. Wiosną kwitną tu migdałowce, które można podziwiać na polach, obrzeżach dróg i w prywatnych ogrodach. Kwitnące narcyzy, anemony i orchidee dopełniają wiosennego krajobrazu Cypru. Oczaruje tu Państwa widok dziko rosnących ziół, tj. tymianek, dziki czosnek i jałowiec. Z pewnością będą mieć Państwo ochotę zerwać zioła i doprawić nimi kolację, przygotowywaną w domu wakacyjnym

Sprawdź ofertę apartamentów na Cyprze

Kultura w Nikozji

Stolica Cypru, która jest położona w środku wyspy, jest fascynująca dzięki licznym starożytnym budynkom i życiu kulturalnemu. Kiedy są Państwo na wakacjach na Cyprze powinni Państwo zdecydowanie odwiedzić to miasto. Szczególnie historyczne centrum miasta z tradycyjnymi sklepami i restauracjami. Inne ciekawe miejsca: weneckie mury fortyfikacji, która otacza historyczne centrum miasta na długości prawie 5 km; skwer Ataturka z wenecką kolumną, meczet Selimiye i katedrę św. Jana. Zachęcamy Państwa do odwiedzenia Nikozji.

Sprawdź ofertę kwater na Cyprze

Wakacje w domku na Cyprze

Zatrzymując się w domku wakacyjnym wybierają Państwo inną formę spędzenia wakacyjnego urlopu. Jeżeli szukają Państwo czegoś nadzwyczajnego, poczują się Państwo dobrze w domu wakacyjnym na Cyprze, zrelaksują się Państwo w przytulnej atmosferze, spędzą czas razem z rodziną, przyjaciółmi albo indywidualnie. Dlaczego by nie zarezerwować domu marzeń w nowym roku?! Rodzina ma dla Cypryjczyków szczególnie duże znaczenie. Chętnie spędzają oni czas z rodziną oraz przygotowują i jedzą wspólne posiłki. Cypryjska kultura jedzenia ma własne określenie - Meze. Podczas pobytu na Cyprze powinni Państwo koniecznie odwiedzić lokalne tawerny i skosztować tradycyjnego cypryjskiego jedzenia. Nie czekajcie Państwo i już dziś rezerwujcie domy wakacyjne. Gdy będą Państwo planowali kolejne wakacje, prosimy pamiętać, iż w naszej ofercie znajdą Państwo wiele cudownych apartmaentów także na Cyprze!