Arriving on a Saturday will increase the number of available properties

Kwatery prywatne: apartamenty i domy wakacyjne na Istrii

Sprawdź ofertę domów wakacyjnych na Istrii

Wakacje w domu wakacyjnym na Istrii w Chorwacji

Istria - półwysep w północno-zachodniej Chorwacji o powierzchni prawie 3000 km², poprzeplatany urodzajnymi dolinami, pezentujący się gościom wakacyjnym swoimi starymi miejscowościami rybackimi, zamkami obronnymi na pagórkach i przepięknymi winnicami.

Na półwyspie Istria jest wiele do odkrycia: miasta na wybrzeżu takie jak Medulin czy Pula są świadkami iliryjskich, rzymskich i weneckich czasów. Wybrzeże ze żwirowymi zatoczkami i przejrzystymi wodami pełnymi ryb, zaprasza do kąpieli, snorklingu i nurkowania.

Na wycieczkę w głąb lądu można udać się na trasach biegnących między winnicami czy też rowerem po szerokiej sieci dróg. Uroku wyspy można doświadczyć również w trakcie wycieczki, np. do Motovun, gdzie znajdują się imponujące mury obronne z XIII i XIV wieku, do średniowiecznego miasteczka Grožnjan czy też do Oprtalj, skąd można podziwiać widok na Hum, nazywany najmniejszym miastem na świecie.

Sprawdź ofertę apartamentów wakacyjnych na Istrii

Przygoda kulinarna w domu wakacyjnym na Istrii

Zarezerwujcie Państwo dom wakacyjny na Istrii, półwyspie bogatym w zasoby trufli: jesień to odpowiednia pora roku dla miłośników trufli, ponieważ właśnie wtedy wykorzystuje się psy i ich węch do poszukiwania tego delikatesu w podszyciu leśnym. Lasy dębowe zaliczają się do najważniejszych obszarów występowania trufli w Europie. W wielu gospodach w tej okolicy potrawy z trufli można znaleźć w karcie dań. Do lokalnych produktów zaliczamy tu również suszoną szynkę oraz szparagi. Kuchnia Istrii to połączenie włoskich i austriackich dań z makaronu oraz prostych i smacznych, tradycyjnych posiłków. Do przygotowywania posiłków wykorzystywana jest m.in. lokalnie produkowana oliwa z oliwek oraz ser owczy.

Najbardziej znane, produkowane na Istrii wina to: Malvasia i Muskateller. Do dań z ryb i dziczyzny idealnie pasuje czerwone wino Teran.

Sprawdź ofertę kwater na wakacje na Istrii

Atrakcje na Istrii

Historyczne zabytki mieszają się tutaj z nowoczesną ofertą dla dzieci i młodzieży. Podczas, gdy Państwo będą zajęci poznawaniem historii i kultury wspaniałej Istrii - Państwa dzieci mogą korzystać z bogatej oferty aktywności. Mogą np. wziąć udział w koncertach lub festynach, które się tu odbywają. Szczególnie dla młodszych dzieci polecamy odwiedzenie parku dinazaurów oraz jaskini wapiennej. Kolejne atrakcje dla dzieci to wycieczka łodzią i odgądanie delfinów oraz park safari na wyspie Brioni. Aby być blisko wszystkich tych atrakcji wystarczy zarezerwować jeden ze wspaniałych domów wakacyjnych na Istrii.

Zachęcamy Państwa o zapoznania się z informacjami na temat oferty NOVASOL w Chorwacji. Kliknijcie Państwo i dowiedzcie się więcej o naszej bogatej ofercie we wspaniałej Chorwacji!

Czy są Państwo zainteresowani wypoczynkiem nad morzem czy w górach, w Europie Południowej czy Północnej - prosimy pamiętać, iż w ofercie NOVASOL znajduje się wiele domów i apartamentów wakacyjnych w całej Europie.